Třetí Pole Position v řadě pro Hickmana, 18. Holán

55. ročník Macau Motorcycle Grand Prix má za sebou oba kvalifikační tréninky, kdy nejlepší čas zajel rekordman britské TT Peter Hickman, který by rád získal své další (už čtvrté) vítězství na 6,12 km dlouhém okruhu «Guia Circuit».

Rekordman Tourist Trophy Peter Hickman zajel dnes nejrychlejší kolo časem 2’24.879, druhý skončil jeho krajan Davey Todd a první řadu Macau TT doplní loňský vítěz Erno Kostamo z Finska. Němec David Datzer obsadil místo čtvrté, devítinásobný vítěz «Macaa» Michael Rutter pak uzavřel Top-5 obou kvalifikačních tréninků. Šampion IRRC Lukas Maurer dnes dokompletoval elitní desítku. Náš Kamil Holán (vloni obsadil po kuriozním rozhodnutí ředitelství závodu 10. místo v prvním závodě - počítal se pouze výsledek z kvalifikace) a to znamenalo 10. místo pro Holáně - ve druhém závodě kvůli poruše elektriky vzdal; Holán se stal nejúspěšnějším Čechem v historii tohoto závodu; skončil v dnešním QP 18. a vyjel si tak do sobotního - jediného - závodu 6. řadu startovního roštu.

Jen pro zajímavost, Top-8 jezdců pilotuje motocykly BMW M 1000 RR.

Zítřejší závod v bývalé portugalské kolonii naplánován na zítra v 8:40 místního času, tedy v 1:40 českého a slovenského.