Testy MotoGP ve Valencii: Dominovala Yamaha, překvapil Miller

V 17 hodin se skončil první testovací den MotoGP ve Valencii. Na čele časové tabulky skončil nejvýše Maverick Vinales před Johannem Zarcem. Valentino Rossi jako další pilot s motocyklem Yamaha se rovněž umístil v Top-4.

Pilot týmu Tech3-Yamaha Johann Zarco se dostal odpoledne do čela časem 1:30,389 min a odsunul tak mistra světa Márqueze, který ztratil 0,112 sec.

30 minut před koncem prvního testovacího dne se dostal do čela časem 1:30,189 min Maverick Vinales, když byl o 0,200 sec rychlejší než Zarco.

V posledních minutách havaroval ještě náš Karel Abraham v T7. Crashem byli tedy během prvního testovacího dne postiženi následující piloti: Bautista, Rossi, Rabat, Simeon, Takahashi a Abraham.

Na konci prvního dne testování byl tedy na čele Vinales časem 1:30,189 min.

Jen připomínám: Nejrychlejší kolo v závodě mělo v neděli hodnotu 1:31,576 min, Pole-Position pak 1:29,897 min.

Na druhém místě skončil se ztrátou 0,200 sec Johann Zarco (Yamaha) a následovali mistr světa Marc Márquez (Honda), Valentino Rossi (Yamaha) a nováček s Ducati Jack Miller, který tak uzavřel Top-5.

Australan Miller byl dnes časem 1:30,635 min o půl vteřiny rychlejší než v Qualifying s motocyklem Marc VDS-Honda.

Vinales a Rossi dnes vyjeli na trať s novými aerodynamickými kapotážemi, ovšem ve svých boxem měli každý k dispozici tři různé motocykly.

Piloti KTM Pol Espargaró a Bradley Smith obsadili místa 9 a 12. Espargaró ztratil 0,977 sec na Vinalese.

Nováček u Aprilie Scott Redding obsadil až 15. místo se ztrátou 1,8 sec, zatímco jeho nový týmový kolega Aleix Espargaró skončil šestý se ztrátou 0,567 sec.

Nejlepším Rookiem MotoGP byl Takaaki Nakagami (LCR Honda), za ním skončili Franco Morbidelli (Marc VDS) a Xavier Simeon (Reale Avintia), který si připsal na své konto i jeden crash. Obsadili místa 17, 18 a 20. Nakagami byl o pouhých 0,039 sec rychlejší než jeho značkový kolega Morbidelli.