Superbike Open: Vítězný double pro Le Grelleho, pódium pro Červeného

Sébastien Le Grelle vyhrál na okruhu Frohburger Dreieck oba závody Superbike-Open. Didier Grams, Marek Červený a Johan Fredriks ho doplnili na stupních vítězů, zatímco Derek Sheils byl 2x odmávnut jako čtvrtý.

Pro 55. Internationalen Frohburger Dreieckrennen «Joey Dunlop Open» si sice zajistil Allessandro Polita stejně jako v klasifikaci IRRC-Superbike Pole-Position v «Superbike - Superstock Open». První pozice na startovním roštu ale zůstala neobsazená, 33-letý Ital havaroval těsně před koncem Qualifying a totálně poškodil motocykl BMW svého týmu Penz13.com.

V prvním závodě se odehrával překrásný souboj mezi novým šampionem IRRC-Superbike, kterým se stal Sébastien Le Grelle (B) a naším Markem Červeným (CZ). Na koci závodu měl zkušený Belgičan náskok 1 sekundy na Červeného. Didier Grams po prozkoumání cílového fota obsadil poslední místo na stupních vítězů, následovali Derek Sheils (GB), Johan Fredriks (NL), Petr Bičiště (CZ), Erno Kostamo (FIN), Juha Kallio (FIN), Nico Müller (D) a David Datzer (D).

Marek Červený ve druhém závodě nestartoval, neboť se plně soustředil na finálovou jízdu International Road Racing Championshipu. Jediným vážným soupeřem Le Grelleho tak byl domácí Grams. Po dlouhé době pak ochutnal Nizozemec Johan Fredriks (Kawasaki), jak se stojí na stupních vítězů. Derek Shiels byl opět čtvrtý, Top-5 dokompletoval William Dunlop.

Superbike Open - výsledek Race 1 ve Frohburgu: 1. Sébastien Le Grelle, 2. Marek Červený, 3. Didier Grams, 4. Derek Sheils, 5. Johan Fredriks, 6. Petr Bičiště, 7. Erno Kostamo, 8. Juha Kallio, 9. Nico Müller, 10. David Datzer, 11. Marcel Zuurbier, 12. Michael Hofman, 13. Erik Plucker, 14. Hanno Brandenburger, 15. Timo Schönhals, 16. Marcel Becker, 17. Dirk Kaletsch, 18. Max Köhler, 19. Vassilios Takos, 20. Paul Manx.

Superbike Open - výsledek Race 2 ve Frohburgu: 1. Sébastien Le Grelle, 2. Didier Grams, 3. Johan Fredriks, 4. Derek Sheils, 5. William Dunlop, 6. Juha Kallio, 7. Nico Müller, 8. Ales Nechvatal, 9. Tomáš Borovka, 10. Shaun Anderson, 11. Marcel Zuurbier, 12. Hanno Brandenburger, 13. Michael Hofman, 14. Marcel Becker, 15. Wolfgang Brunner, 16. Max Köhler, 17. Dirk Kaletsch, 18. Robert Heitzinger, 19. Mike Bammann, 20. Paul Manx.