Reklama

Rossi byl převezen do nemocnice v Rimini Hlavní obrázek k článku: Rossi byl převezen do nemocnice v Rimini

8 dní před zahájením tréninků na «Gran Premio Tribul Mastercard di San Marino e delle Riviera di Rimini» se aktuálně čtvrtý jezdec MS-MotoGP Valentino Rossi (38) těžce zranil při tréninku endura v blízkosti Tavullie.

Valentino Rossi trénoval v kopcovitém terénu okolo Tavullie s několika dalšími talenty z VR46 Riders Academy na motocyklu Enduro-Yamaha, když měl crash u vesnice Perchiule nedaleko Urbania. Rossi svou pravou nohou narazil do velkého balvanu, což potvrdili jeho tréninkoví kolegové.

„Museli jsme Valentinovi rozříznout pravou motokrosovou botu, aby se mohly udělat první rentgenové snímky“, řekl otec Graziano Rossi, zatímco devítinásobný mistr světa byl podrobován prvnímu vyšetření v 'Ospedale Civile di Urbino'.

Před klinikou čekal i Rossiho největší kamarád Uccio Salucci, stejně jako Alberto Tebaldi z VR46 Riders Academy. Přítomna byla i maminka Stefania a bratr Luca Marini.

Ve 22.30 hod bylo rozhodnuto, že Rossi bude transportován do «Ospedale Infermi» v Rimini, kde byl tovární pilot Yamahy ošetřován už po svém motokrosovém zranění koncem letošního května.

Krátce po půlnoci potvrdil ve své tiskové zprávě také tým Movistar-Yamaha, že Valentino má zlomeniny pravé lýtkové a holenní kosti.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama