Pre GP Katalánska v Barceloně

Sedmou letošní zastávkou silničního mistrovství světa motocyklů je Gran Premi Monster Energy de Catalunya, která se jede v Montmeló na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.

MotoGP

Mistr světa Jorge Lorenzo vyhrál naposled hodně těsně - o pouhých 19/1000 sekundy - v Mugellu nad Marcem Márquezem a přijíždí do své domoviny jako lídr šampionátu. Ovšem především v Montmeló bude zatím druhý Márquez - ztrácí na svého krajana pouhých 10 bodů - hodně nepříjemným soupeřem. Na místě třetím je Valentino Rossi, který po problému s motorem u Yamahy ztrácí na lídra Lorenza už 37 bodů, přičemž o 12 bodů zpět za Italem je Dani Pedrosa.

Vloni vyhrál Jorge Lorenzo v Barceloně čtvrtý závod v řadě, po Jerezu, Le Mans a Mugellu. Spolu s ním stáli na stupních vítězů Valentino Rossi a Dani Pedrosa.

V Montmeló bude chybět zraněný Loris Baz - nahradí ho testovací jezdec Ducati Michele Pirro, zatímco rovněž operovaný - po pádu při tréninku v Mugellu - Rookie Esteve Tito Rabat se kurážně na start ale při domácím závodě postaví.

Moto2

V prostřední kubatuře seriálu Grand Prix, tedy v Moto2, se po Mugellu vystřídal průběžný lídr šampionátu. V chaotickém restartovaném závodě dojel Alex Rins až na P7 a tak šel do čela za 16 bodů za P3 Sam Lowes. Brit nyní vede o 2 body před Rinsem, 16 před Tomem Lüthim a 17 před úřadujícím mistrem světa Johannem Zarcem.

Moto3

Tým Red Bull KTM Ajo dominuje díky Jihoafričanovi Bradu Binderovi současnému dění v kubatuře Moto3. Binder vyhrál v Jerez poprvé ve své kariéře pilota Grand Prix a vzápětí se mu to podařilo i v Le Mans a v Mugellu. V MS má 20letý jezdec opravdu skvostný náskok, vede o 49 bodů před pilotem s motocyklem Honda Jorgem Navarrem a o 60 před Romanem Fenatim z Team Sky VR46.

Náš Jakub Kornfeil vyšel v Mugellu poprvé letos naprázdno a patří mu tak celkově sedmá příčka, a jistě by chtěl dalším dobrým umístěním potvrdit svou relativně dobrou formu z dosavadního průběhu letošní sezóny.

Druhý český stabilní jezdec v Moto3 Karel Hanika má za sebou velmi dobrý závod z Mugella, když byl odmávnut sice až na P20 (jeho nejlepší letošní umístění), ale na vítěze Bindera ztratil pouhých 4.289 sec. Podaří se mu s nepříliš rychlým motocyklem Mahindra (v tabulce Top Speedu P28, zatímco Kornfeil P3!) získat v Barceloně první letošní body?