Marc Marquez získal Pole-Position, 14. Rossi

Své třetí Pole Position v posledních čtyřech závodech si vyjel obhájce titulu a lídr šampionátu Marc Marquez. Spolu s ním vytvoří první řadu gridu ještě loňský vítěz Andrea Dovizioso a jeho týmový kolega Jorge Lorenzo.

Tovární pilot týmu Repsol Honda Marc Marquez vyhrál dnešní Pole Position o pouhých 2/1000 sekundy před Doviziosem. Třetí Lorenzo ztratil dalších 133/1000.

Druhou řadu si vyjeli další jezdec s továrním motocyklem Ducati Danilo Petrucci, Cal Crutchlow (Honda) a nejlepší pilot s motocyklem Yamaha, kterým byl Johann Zarco. Ve třetí se pak postaví jako velké překvapení Tito Rabat (Avintia Ducati), Andrea Iannone s nejlepším motocyklem Suzuki a s kariérou se loučící Dani Pedrosa (Repsol Honda), závěr Q2 utvořili Alex Rins (Suzuki), Maverick Viňales jako nejlepší tovární pilot Yamahy a Alvaro Bautista (Angel Nieto Ducati).

Až z 5. řady gridu odstartuje do závodu Valentino Rossi. Tak špatně zajetou kvalifikaci už Rossi dlouho nepamatuje, hůř zajel pouze na Phillip Islandu 2016, kde obsadil 15. místo - v závodě ale tehdy dojel stříbrný. Jinak se Rossi od Phillip Islandu 2016 vždy kvalifikoval do Q2.

Z Q1 postoupili do Q2 vítězný Alvaro Bautista a druhý Alex Rins, o pouhých 15/1000 nepostoupil Bradley Smith s KTM. Karel Abraham obsadil v Q1 poslední 13. místo, což pro něho znamená 8. řadu startovního roštu.

eyetime Motorrad Grand Prix von Österreich - Red Bull Ring – Spielberg, MotoGP Q2