Reklama

King Kiyo bude závodit pouze v Japonsku Hlavní obrázek k článku: King Kiyo bude závodit pouze v Japonsku

Původně se jméno Ryuichi Kiyonari, tedy jezdce s přezdívkou «King Kiyo», spojovalo na sezónu 2020 s týmem MIE Racing Honda, to ale není a nebude pravda. Populární Japonec bude v letošní sezóně závodit pouze v Japonsku.

Vloni absolvoval celkem 36 závodů v WorldSBK za tým Moriwaki Althea Honda, letos bude závodit pouze doma v Japonsku. Podepsal smlouvu s novým týmem Honda Dream SI Racing, který povede manažérsky japonská legenda Shinichi Itoh. V názvu týmu «SI» znamená Shinichi Itoh.

Tento tým pojede kromě 8hodinovky v Suzuce také ve dvou kubaturách šampionátu All Japan (Superbike) a ST1000 (Superstock).

S novým motocyklem CBR 1000RR-R SP se v královské kubatuře představí Ryuichi Kiyonari a Kazuma Watanabe, kterého známe z jeho závodění ve stáji Kawasaki Team Green. V ST1000 bude závodit Kosuke Sakumoto, vloni Itohův spolujezdec při 8hodinovce v Suzuce.

Ryuichi Kiyonari vyhrál naposled v seriálu All Japan Superbike s motocyklem Moriwaki druhý závod v Suzuce 2018.

«King Kiyo» je také trojnásobným šampionem BSB a společně se svým novým šéfem Shinichi Itohem vyhrál třeba kultovní 8hodinovku v Suzuce 2011 za tým FCC TSR Honda.Login Přihlásit Registrace ›