Edgar Pons míří za titulem mistra Evropy

V ME-Moto2 zvýšil Edgar Pons (Kalex) svůj náskok tři závody před koncem na 53 bodů, když vyhrál nedělní závod v Jerezu. Bylo to jeho páté vítězství v této sezóně.

Mladší ze synů Sita Ponse - dvojnásobného mistra světa prostřední kubatury z let 1988 a 1989 - tak zvýšil svůj náskok v šampionátu na 53 bodů před Hectorem Garzem (Tech3), který obsadil i v Jerezu druhé místo. Stupně vítězů doplnil Alessandro Zaccone (Kalex).

Vloni se umístil Edgar Pons v šampionátu na druhém místě, nyní se může stát evropským šampionem už v Albacete ve dnech 10. - 13. října, kde se jedou dva závody prostřední kubatury CEV-Repsol.

ME-Moto2, Jerez: 1. Edgar Pons, 2. Garzo, 3. Zaccone, 4. Marcon, 5. Kubo, 6. Brenner, 7. Rosli, 8. Farid, 9. Salim, 10. Sarmoon.

ME-Moto2, stav po 8 z 11 závodů: 1. Edgar Pons 171 bodů, 2. Garzo 118, 3. Tuuli 101, 4. Zaccone 95, 5. Marcon 95, 6. Miguel Pons 67, 7. Rosli 62, 8. Montella 59, 9. Kasmayudin 38, 10. Ferrari 36.