Axel Bassani zůstává v MotoCorsa Ducati

22-letý Ital Axel Bassani byl hodně pozitivním překvapením superbikové sezóny 2021. S motocyklem Ducati Panigale V4 R skončil celkově nejen v Top-10, ale v soutěži Independent Riders obsadil druhé místo!

Ve svých 21 letech to samozřejmě bylo pro tým Motocorsa Ducati velké riziko, ale vyplatilo se.

Mimochodem: Rok předtím (2020) skončil v MS-Supersport až jako 17...!

O všem po jeho letošních výborných výsledcích: V Aragonu a v Estorilu (v hlavních závodech vždy bodoval) a v domácím Misanu (7.; 6. a 7.) následovalo v Barceloně první pódium a na konci sezóny byl pravidelně odmávnut v Top-5.

Proto ani moc nepřekvapilo, že během dnešního dne (ačkoliv neoficiálně se to ví od 15. října) došlo oficiální vyjádření týmu MotoCorsa Ducati, že mladý Ital zůstává v šampionátu WorldSBK v týmu MotoCorsa Ducati.

Týmy a jezdci WorldSBK pro sezónu 2022:

Pata Yamaha with Brixx WorldSBK: Toprak Razgatlioglu (TUR)/Andrea Locatelli (ITA)

Aruba.it Racing – Ducati: Alvaro Bautista (ESP)/Michael Ruben Rinaldi (ITA)

Kawasaki Racing Team WorldSBK: Jonathan Rea (GBR)/Alex Lowes (GBR)

BMW Motorrad WorldSBK Team: Scott Redding (GBR)/Michael van der Mark (NED)

Team Honda Racing Corporation: Iker Lecuona (ESP)/Xavi Vierge (ESP)

GRT Yamaha WorldSBK Team: Garrett Gerloff (USA)/Kohta Nozane (JPN)

Team GoEleven Ducati: Philipp Oettl (GER)

Kawasaki Puccetti Racing: Lucas Mahias (FRA)

Barni Racing Ducati Team: Luca Bernardi ITA)

Bonovo action BMW Racing Team: Eugene Laverty (IRL)/Loris Baz (FRA)