All Japan Superbike v Suzuce: Nakasuga vítězem, Nozane šampionem

Hned první závod 52. ročníku MFJ Grand Prix na okruhu v Suzuce rozhodl o novém šampionovi All Japan Superbike 2020, kterým se stal v kubatuře JSB1000 25-letý rodák z Chiby Kohta Nozane, neboť byl odmávnut v cíli jako druhý za vítězem Nakasugou.

Kohta Nozane v letošní sezóně vyhrál celkem 6 závodů v Sugu, Autopolis a v Motegi a před letošním finále měl na největšího konkurenta v šampionátu Ryuichiho Kiyonariho náskok 52 bodů, přičemž se rozdávalo ještě 56 bodů. Nozanemu tak stačilo dojet v jednom ze dvou finálových závodů na skromném 20. místě (body se totiž rozdělují jinak než v Grand Prix nebo WorlsSBK).

Katsuyuki Nakasuga tak vyhrál už svůj 53. závod v šampionátu All Japan Superbike. Naopak pro Nozaneho je to teprve druhý titul šampiona Japonska a první v královské kubatuře. Ten první titul získal v sezóně 2013 v kubatuře J-GP2 za tým Mitsuo Abe, tedy ve stáji otce tragicky zesnulého Norifumiho Abe.

Po dvou úspěšných závodech během sezóny 2020 skončil jako poslední na pódiu Kazuki Watanabe z týmu Yoshimura Suzuki, zatímco další kandidát na titul Ryuichi Kiyonari dojel s prvním motocyklem Honda CBR 1000RR-R jako čtvrtý. Veterán Akira Yanagawa s jediným strojem Kawasaki ve startovním poli obsadil 13. místo.

Nový šampion Kohta Nozane pojede v příští sezóně šampionát WorldSBK za satelitní tým Yamahy GRT.

All Japan Road Race Championship 2020 - MFJ GP Suzuka JSB1000, Race 1 (Top 15)