Reklama

Abraham: Body jsou povinností Hlavní obrázek k článku: Abraham: Body jsou povinností

2019 pojede Karel Abraham za Reale Avintia Racing Team, kde bude pilotovat Ducati GP18. Už nyní se 28-letý český jezdec - po hodně těžké sezóně - těší na sezónu 2019.

„2018 bylo více neúspěchů než úspěchů, takže to pro nás nebyl nijaký zvlášť dobrý rok.“, zhodnotil lakonicky Karel Abraham uplynulou sezónu MotoGP. Tu český jezdec absolvoval za tým Ángel Nieto-Ducati od Jorge «Aspara» Martineze, získal v ní pouhých 12 bodů a svou sedmou sezónu v MotoGP ukončil na 23. místě.

„Přirozeně to nebylo tak radostné jak v roce předtím. 2017 jsme byli daleko rychlejší a mohli jsme ukázat, co v nás je. Tehdy jsme byli schopni končit v těsné blízkosti Top-10. To s letošním bikem možné nebylo. přes hodně tvrdou práci bylo hodně těžké zajíždět dobré výsledky“, je názoru 28-letý Brňan.

Jediným světlým okamžikem bylo jeho 11. místo v Austrálii, kde ale směl Abraham závodit s motocyklem GP17 od Álvaro Bautisty, který zde nahradil zraněného továrního pilota Jorge Lorenza.

„Byl to jediný okamžik, kdy všechno fungovalo opravdu dobře a to od samého začátku.“, zhodnotil výstižně vše účastník 195 závodů Grand Prix, který 2010 vyhrál finále Moto2 ve Valencii.

Abraham pojede 2019 v týmu Avintia-Ducati, jeho týmovým kolegou bude rovněž na motocyklu GP18 Španěl Tito Rabat. Jeho dosavadní šéf Aspar svou dosavadní stáj po 7 letech závodění v MotoGP uzavřel - obě místa na startovním roštu přešla na nový tým Petronas-Yamaha, který bude mít 2019 sestavu Franco Morbidelli a Fabio Quartararo.

Při testech ve Valencii a v Jerezu už absolvoval Abraham první kola s motocyklem GP18: „Jde především o to, abychom si na sebe zvykli a já tento bike poznal. Rozdílů je několik, motocykl je větší a performance motoru je lepší, také turning je lepší než můj dosavadní bike. O pneumatikách nemohu zatím nic říci, v první řadě jde především o to, abych se sžil s mým novým týmem“.

„Je to jednoduché, prostě je potřeba trochu čas, než se všechno sehraje dohromady. Při testech jsme sice hodně věcí vyřešili, ale před námi je ještě hodně práce. První důležitý test nás čeká v Sepangu, tam se musíme zaměřit i na dosažené časy“, ví dobře «Abaja».

Pilot týmu Avintia-Ducati, co se týká sezonních cílů na rok 2019, má jasný názor: „Pravidelně bodovat je povinností. Doufám ale, že to bude ještě lepší a já budu v blízkosti Top-10. Pokud by to bylo ještě lepší, tak se přirozeně nebudu vůbec hněvat, to by bylo skvělé“.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama