Reklama

24h Le Mans: Provizorní startovní listina Hlavní obrázek k článku: 24h Le Mans: Provizorní startovní listina

Promotér evropské vytrvalostní klasiky 24h Le Mans vydal první provizorní startovní listinu na letošní rok. Obsahuje celkem 60 vybraných týmů a 2 rezervní posádky. Závod samotný je druhým podnikem šampionátu MS-Endurance, tedy EWC 2018/2019.

Co se týká české účasti, tak je následující: Dosavadní tým Mercury Racing byl přejmenován na Fanny Gastro, tedy dle hlavního sponzora, který dosud financoval po několik sezón závodění Ondřeje Ježka, což také logicky znamená, že ex-pilot WorldSBK Ondřej Ježek pochopitelně v týmu nechybí. V této stáji dále zůstal brněnský ex-pilot Grand Prix Karel Hanika. Třetí jezdec týmu zatím nebyl oznámen, dá se očekávat někdo, kdo doplní finanční budget tohoto brněnského týmu šampionátu EWC. Tým ovšem testoval v nedávné době i Čecha Ladislava Chmelíka, vloni ještě pilota týmu Exteria Racing.

Druhý český tým Exteria KSPCC Racing Team, rovněž s motocyklem BMW S1000RR (ovšem ve stockové úpravě) má letos složení Italové Niccolo Rosso/Andrea Boscoscuro/ Bulhar Martin Choy/Francouz Joseph Foray - tedy bez českého zastoupení.

Ani ve slovenské sestavě Maco Racing se strojem Yamaha YZF R1 žádného Slováka tradičně nenajdeme, sestava je prakticky už dlouho neměnná a tvoří ji následující jezdci: Louis Bulle/Anthony Dos Santos/Julian Mayer.

V sestavě týmu RAC 41 s motocyklem Honda CBR 1000RR najdeme naopak Jana Halbicha, ex-pilota IDM.

24 HEURES MOTO LE MANS 2019

1- F.C.C. TSR Honda France – Honda CBR 1000RR – Josh Hook/Freddy Foray/Mike Di Meglio (EWC)

2- Suzuki Endurance Racing Team – Suzuki GSX-R 1000 – Vincent Philippe/Etienne Masson/Gregg Black (EWC)

3- AM Moto Racing Competition – Kawasaki ZX-10R – Julien Pilot/Janusch Prokop/Clement Stoll (SST)

4- Webike Tati Team Trickstar – Kawasaki ZX-10R – Julien Enjolras/Kevin Denis/Osamu Deguchi (EWC)

6- ERC-BMW Motorrad Endurance – BMW S1000RR – Kenny Foray/Julien Da Costa/Mathieu Gines (EWC)

7- YART Yamaha – Yamaha YZF R1 – Broc Parkes/Marvin Fritz/Niccolò Canepa/Max Neukirchner (EWC)

8- Bolliger Team Switzerland – Kawasaki ZX-10R – Roman Stamm/Sebastien Suchet/Nigel Walraven (EWC)

11- Team SRC Kawasaki France – Kawasaki ZX-10RR – Jeremy Guarnoni/David Checa/Erwan Nigon (EWC)

12- LCR Endurance – Yamaha YZF R1 – Julien Leyninger/Xavier Carmenes/Florent Verchere/Gino Castinel (SST)

13- Wepol Racing – Yamaha YZF R1 – Sheridan Morais/Danny Webb/Matthieu Lagrive/Michael Laverty (EWC)

14- Maco Racing – Yamaha YZF R1 – Louis Bulle/Anthony Dos Santos/Julian Mayer (EWC)

15- Aprilia Le Mans 2 Roues – Aprilia RSV4 – Nelson Major/Emmanuel Parisse/Benjamin Colliaux (SST)

17- ITeM 17 – Kawasaki ZX-10R – Gabriel Pons/Matthieu Thibault/Alex Sarrabayrouse/Nicolas Escudier (EXP)

18- Team 18 Sapeurs Pompiers – Kawasaki ZX-10R – Enrique Ferrer/Robin Camus/Florent Tourne (SST)

19- Girls Racing Team – Yamaha YZF R1 – Jolanda Van Vestrenen/Melodie Coignard/Amandine Creusot/Melissa Paris (SST)

21- Fany Gastro BMW Motorrad by Mercury Racing – BMW S1000RR – Karel Hanika/Ondřej Ježek (EWC)

22- Team 202 – Yamaha YZF R1 – Florent Parret/Christophe Maubourguet/Olivier Calia/Antoine Vaubal (SST)

24- BMRT 3D Maccio Racing – Kawasaki ZX-10R – Anthony Loiseau/Jimmy Maccio/Jonathan Hardt/Romain Mange (SST)

27- TRT27 Bazar 2 La Becane – Suzuki GSX-R 1000 – Luc Bibolet/Kevin Jacob (SST)

28- BossTeam Endurance – Kawasaki ZX-10R – Gregory Bosson/Almaric Blanc/Nicolas Bosson (SST)

29- Glazik Moto Sport Passion Endurance – Suzuki GSX-R 1000 – Maxime Gucciardi/Cyril Brunet Lugardon/Florian Brunet Lugardon (EWC)

33- Team 33 Coyote Louit Moto – Kawasaki ZX-10RR – Enzo Boulom/Chris Leesch/Kevin Manfredi (SST)

34- JMA Motos Action Bike – Suzuki GSX-R 1000 – Dylan Mille/Sebastien Lager/Guillaume Montessuit/Kevin Rosseau (SST)

35- TMC 35 – Yamaha YZF R1 – John Ross Billega/Maxime Diard/David Le Bail (SST)

36- 3ART Moto Team 95 – Yamaha YZF R1 – Alex Plancassagne/Matthieu Lussiana/Morgan Berchet (EWC)

37- S-Pace Moto 37 – Suzuki GSX-R 1000 – Charles Roche/Julien Gallerand (EWC)

38- FGN Racing – Yamaha YZF R1 – Frederic Protat/Eddy Ferre/Julien Ferre (SST)

41- RAC 41 – Honda CBR 1000RR – Guillaume Antigua/Wayne Tessels/Jan Halbich (SST)

44- No Limits Motor Team – Suzuki GSX-R 1000 – Christian Gamarino/Luca Scassa (SST)

45- Metiss – Metiss 1000 – Hervé Cheron/David Bouvier/Emmanuel Cheron (EXP)

50- Motors Events – Suzuki GSX-R 1000 – James Westmoreland/Johan Nigon/Adrien Ganfornina (SST)

51- Team Motostand Endurance – Kawasaki ZX-10R – Baptiste Regouby/Antoine Viellard/Alexis Hugueville/Guillaume Mitault (SST)

53- Mana-Au Competition Ligue Contre Le Cancer – Suzuki GSX-R 1000 – Bruno Jouis/Jerome Richard/Margaux Wanham/Pascal Meslet (SST)

55- National Motos – Honda CBR 1000RR – da annunciare (EWC)

56- GERT56 by RS YUASA – BMW S1000RR – Julian Puffe/Stefan Kerschbaumer/Lucy Glockner/Rico Lowe (SST)

57- SC-Project Paton Reparto Corse – Honda CBR 1000RR – Lorenzo Lanzi/Michel Fabrizio/Luca Marconi/Ricardo Saseta (SST)

61- MotoTech EWC Team – Yamaha YZF R1 – da annunciare (EWC)

62- GSM Racing Team – Suzuki GSX-R 1000 – Stefano Fugardi/Christian Napoli/Federico Napoli (EWC)

64- ACRO Racing Team – Yamaha YZF R1 – Florent Chesnais/Julien Gillet/Jonathan Grimber/Julien Ben Sadoun (EWC)

65- Motobox Kremer Racing – Yamaha YZF R1 – Geoffroy Dehaye/Jan Viehmann/Greg Ortiz (EWC)

66- OG Motorsport by Sarazin – Yamaha YZF R1 – Julien Diguet/Jonathan Hugot (SST)

72- Junior Team LMS Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – Louis Rossi/Hugo Clere/Alexis Masbou/Eddy Dupuy (SST)

74- Team Seigneur Motorsport Racing – BMW S1000RR – David Henriques (SST)

77- Wojcik Racing Team – Yamaha YZF R1 – Marek Szkopek/Pawel Szkopek/Pawel Gorka (EWC)

86- Pitlane Endurance – Yamaha YZF R1 – Paul Dufour/Karl Croix/Clement Granzotto/Maxim Pellizotti (SST)

87- Team R2CL Sunchorella – Suzuki GSX-R 1000 – Gwen Giabbani/Clinton Seller (EWC)

90- Team LRP Poland – BMW S1000RR – Arnaud Friedrich/Bartlomiej Lewandowski/Dominik Vincon (EWC)

91- Energie Endurance 91 Horizon Charcot – Kawasaki ZX-10R – Kevin Lavainne/Leo Meunier/Arnaud Curtolo (SST)

93- Exteria KSPCC Racing Team – BMW S1000RR – Niccolo Rosso/Andrea Boscoscuro/Martin Choy/Joseph Foray (SST)

96- Moto Ain – Yamaha YZF R1 – Roberto Rolfo/Robin Mulhauser (SST)

101- AvioBike – Yamaha YZF R1 – Giovanni Baggi (SST)

111- Honda Endurance Racing – Honda CBR 1000RR SP2 – Sebastien Gimbert (EWC)

112- Speedteam 72 – Yamaha YZF R1 – Nicolas Loyau/Sebastien Delhommeau/Vincent Ferre (SST)

119- Slider Endurance – Yamaha YZF R1 – Charles Diller/Vincent Houssin/Angelo Licciardi/Thibaut Nagorski (SST)

121- Falcon Racing Rennes Motos – Yamaha YZF R1 – Olivier Louault/Eric Pepin/Christophe Brard/Arnaud Dejean (SST)

156- Team Players – Kawasaki ZX-10R – Francois Noel/Yann Pasco/Mathieu Dumas/Mickael Poilpre (SST)

212- Dunlop Motors Events WERC – Suzuki GSX-R 1000 – Kevin Jaeck/Christopher Beaty/Nicolas Deser/Cedric Boissenin (SST)

333- Yamaha Viltais Pierret Experiences – Yamaha YZF R1 – Florian Alt/Xavier Simeon (EWC)

777- Wojcik Racing Team 2 – Yamaha YZF R1 – Adrian Pasek/Kamil Krzemien/Philipp Steinmayr/Artur Wielebski (SST)

Rezervní týmy

39- Moto 39 Competition – Kawasaki ZX-10R – Frederic Tachin/Gregory Lemin (SST)

141- Team Stand 41 Endurance – Suzuki GSX-R 1000 – Julien Thielin/Kenny Quetin/Fabien Scorsone/Kevin Hiernaux (SST)



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama