Reklama

Niu N1S: inteligentní elektrický skútr Hlavní obrázek k článku: Niu N1S: inteligentní elektrický skútr

Čínská společnost NIU má ve své nabídce zajímavý elektrický motocykl. Řadí se mezi městské skútry, je vybaven nejnovějšími technologiemi a za svůj design získal i několik významných celosvětových ocenění.

Za vznikem firmy NIU mimo jiné stojí i jeden bývalý zaměstnanec společnosti Microsoft a tak vás asi ani nepřekvapí, že se jejich model N1S řadí mezi inteligentní elektrická dvoukolová vozidla. Skútr si snadno propojíte s vaším chytrým telefonem a v aplikaci NIU tak můžete sledovat veškerá data od monitorování baterie až po detailní informace o vaší jízdě, neboť ve skútru je zabudovaný GPS modul.

1 NIU N1S (3)1 NIU N1S (5)1 NIU N1S (7)

Aplikace NIU je nonstop propojená s NIU Cloudem a rovněž varuje svého majitele v případě pokusu o odcizení motocyklu. Jakmile dojde k neplánovanému pohybu, okamžitě se to dozvíte a na svém telefonu můžete v reálném čase sledovat přesnou polohu skútru.

Skútr N1S je osazen nejmodernějšími lithium-iontovými akumulátory, které pro ně vyrábí společnost Panasonic. Kapacita baterie je 29 Ah a hmotnost je pouhých 10 kilogramů. Snadno ji z motocyklu vyndáte a můžete ji přenést k nabití domů nebo třeba do vaší kanceláře, lze totiž dobíjet z běžné sítě a 100% dosáhnete za 6 hodin. Dojezd na plně nabitou baterii je až 70 kilometrů.

1 NIU N1S (8)1 NIU N1S (9)

Motocykl je poháněn motorem Bosch o výkonu 2,4 kW a točivém momentu 120 Nm. Dokáže jet maximální rychlostí až 45 km/h. Skútr je vybaven dvojitými hydraulickými kotoučovými brzdami se systémem Kinetic Energy Recovery System. Při brzdění využívá rekuperaci a získanou energii vrací zpět do baterie. Touto cestou můžete získat až 6% energie, což by vám mohlo stačit na 4 kilometry jízdy.

Můžete si zvolit mezi třemi jízdními režimy. První je zaměřen na maximální úsporu energie a na co nejdelší dojezd. O druhém bychom mohli říct, že je to tzv. zlatý střed, který je optimalizovaný pro pohodovou rychlost a třetí je sportovní režim, kde sice ujedete méně kilometrů, ale naplno si užijete kroutícího momentu. Motor i baterie jsou usazeny v rámu z vysokopevnostní oceli. Pro komfort během jízdy se vám postará dvojice hydraulických tlumičů, které jsou nastaveny pro jízdu po městských ulicích.

1 NIU N1S (2)1 NIU N1S (6)

Všechna světla na motocyklu využívají technologii LED. LCD displej je jednoduchý a přehledný, vidíte tam veškeré potřebné informace, včetně dojezdu na baterii. Pod sedlo vám vejde jedna otevřená helma a pár maličkostí k tomu. Sedlo je ve výšce 740 mm a hmotnost motocyklu je 95 kilogramů. Nabízí se v několika barevných provedeních. Zvolit si můžete buď lesklý nebo matný lak a poté jednu ze čtyř barevných variant, bílou, červenou, modrou nebo černou. Cena je 74 990 Kč.

1 NIU N1S (4)1 NIU N1S (10)1 NIU N1S (11)1 NIU N1S (12)1 NIU N1S (13)1 NIU N1S (14)1 NIU N1S (15)1 NIU N1S (16)1 NIU N1S (17)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama