Reklama

Test MBW pánská bunda BLADE R: do každého počasí Hlavní obrázek k článku: Test MBW pánská bunda BLADE R: do každého počasí

Už vloni na podzim jsem se díval po nějaké univerzální bundě, kterou bych mohl využít od jara až do podzimu. Zaujala mě třívrstvá textilní bunda BLADE R z řady Lime od firmy MBW a na jaře jsem si ji vyzvedl na test. Jak obstála v celé sezóně?

Možná bych si to měl nechat až na konec, ale musím říct, že to zvládla naprosto v pohodě a bez pomyslných škrábanců. Já jsem nejvíce ocenil její nízkou hmotnost a žlutozelené fluorescenční reflexní prvky, díky kterým jsem byl lépe vidět, hlavně v pošmourné deštivé dny, nebo ve večerních hodinách, když jsem se vracel domů. Sportovní střih mi seděl perfektně, jen jsem si jej poupravil pomocí pásků na suchý zip, které jsou jak v úrovni pasu, tak i na rukávech. Díky flexibilním panelům na ramenou se v ní i dobře hýbalo, snadněji se přizpůsobovala změnám.

1 MBW bunda Blade R test (6)1 MBW bunda Blade R test (1)1 MBW bunda Blade R test (2)

Bunda se skládá ze tří vrstev, samotné textilní bundy ušité z pevné textilie a ze dvou vyjímatelných vložek, termovložkou Thermolite a vodě a větruodolné vložky s Dry-Tek membránou. Můžete jezdit jak v samotné bundě, tak i v libovolné kombinaci s vnitřními vložkami. Komfort vám rovněž zajistí voděodolné YKK zipy. Doporučujeme jednou za čas bundu naimpregnovat a drobný deštík zvládnete bez újmy.

Asi nejvíce času jsem odjezdil v samotné bundě. Díky ventilačnímu systému air-flow se mi v ní dobře jezdilo i v parném létě. Bunda má v sobě antiseptickou polyamidovou vložku, takže jsem v ní mohl být oblečený v pohodě i v tílku nebo triku s krátkým rukávem. Mně se tedy pod ní perfektně osvědčila funkční trika.

1 MBW bunda Blade R test (3)1 MBW bunda Blade R test (4)

Samotná bunda je vybavena certifikovanými chrániči ramenou a loktů, které můžete celkem snadno vyndat ven. Na zádech je také kapsa na porotenový chránič páteře, který si můžete u MBW dokoupit za cenu 500 Kč. Možná si říkáte, že by jej mohli prodávat s bundou rovnou, ale nedávají ho tam záměrně a to z toho důvodu, že většina jezdců jezdí s externím, odolnějším chráničem a tento porotenový stejně vyndávali ven. Takže kdo jej přesto chce, jednoduše si jej dokoupí.

Uvnitř bundy je všitá kapsa na drobnosti a druhá na mobilní telefon. Pokud máte od firmy MBW i kalhoty, jako třeba kevlarové džíny, můžete je k sobě sepnout díky vnitřnímu krátkému zipu. Pokud se chystáte na delší jízdu, tak se to vyplatí, máte totiž zaručeno, že se vám bunda nebude hrnout směrem nahoru.

1 MBW bunda Blade R test (5)1 MBW bunda Blade R test (7)

Textilní bunda BLADE R se nabízí ve velikostech 48 až 62 a stojí 2 990 Kč včetně DPH. Pořídit si ji můžete u prodejců oblečení MBW nebo přímo v jejich eshopu zde.

1 MBW Blade R bunda panska11 MBW Blade R bunda panska2Login Přihlásit Registrace ›

Reklama