Reklama

Honda Navi 2016: nová monkey Hlavní obrázek k článku: Honda Navi 2016: nová monkey

Honda na výstavě Auto Expo v indickém Díllí představila nový skútr, který sice na první pohled vypadá jako koncept, ale ve skutečnosti se bude velmi brzy prodávat.

Nevíme jistě, jestli tomu bude i na evropském kontinentu, ale v Asii si budete moci vybrat hned ze tří verzí, Street, Off-road a Adventure. Pokud se zajímáte o motocykly Honda, tak by vám Navi mohlo docela dobře připomínat jejich malý motocykl Honda MSX 125, který jsme v naší redakci testovali. Enduro verze motocyklu Navi bychom mohli srovnávat s konceptem Honda Grom 50, který japonský výrobce představil na podzim loňského roku.

Novinka od Hondy vypadá stejně jako zmínění sourozenci hravě a zábavně, ačkoliv na první pohled jsem si myslela, že tomuto stroji chybí motor. Ona mezera pod nádrží je tam však záměrná, buďto si tam můžete odložit vaše zavazadla, anebo si tam můžete dokoupit a instalovat uzamykatelný box, do kterého pohodlně uložíte vše co potřebujete.

Cenu výrobce na veletrhu neuvedl, ale předpokládám, že by to mohlo být něco kolem sedmdesáti tisíc korun, jako stojí jejich nejprodávanější skútr Honda PCX 125. Navi má totiž pohánět jednoválec o zdvihovém objemu 110 ccm. Bohužel žádné další technické detaily výrobce neuvedl.

Modely Adventure a Off-road jsou navíc oproti Streetu vybaveny chrániči rukou, krytem motoru a ochrannými rámy. S pneumatikami určenými pro off-road se zase můžete bez obav vydat po kamenitých a blátivých cestách. Díky nízké váze motocyklu, to může být příjemná zábava. Poslední dobou mi přijde, že se Honda zabývá adventure motocykly více, než tomu bylo v minulosti. Vloni představila jejich dlouho očekávaný stroj Honda CRF 1000 L Africa Twin a na výstavě v Miláně odhalila koncept enduro skútru City Adventure, který se mi moc líbil a u nějž bych zvažovala i o jeho pořízení, neboť na naše silnice a kočičí hlavy ve městě by to mohl být praktický pomocník.

1 Honda Navi011 Honda Navi021 Honda Navi031 Honda Navi041 Honda Navi051 Honda Navi061 Honda Navi071 Honda Navi081 Honda Navi101 Honda Navi111 Honda Navi121 Honda Navi131 Honda Navi141 Honda Navi151 Honda Navi161 Honda Navi171 Honda Navi09Login Přihlásit Registrace ›

Reklama