Ducati Scrambler 2016: Artika, Peace Sixty2 a Revolution Hlavní obrázek k článku: Ducati Scrambler 2016: Artika, Peace Sixty2 a Revolution

Tři upravené motocykly patřící do rodiny Scramblerů se představili na veletrhu Motor Bike Expo ve Veroně.

Tři motocykly, které prošli rukama italských designérů se jmenují Peace Sixty2, Revolution a Artika a směle se postavili vedle další novinky, Ducati draXter. První z nich, Peace Sixty2 (bílý s červenou sedačkou), pochází z dílny Mr. Martini a je to již jeho druhý Scrambler, který postavil. Ten první, Sixty2, představil na výstavě EICMA vloni v listopadu a vychází z něj jeho druhý stroj s označením Peace Sixty2.

K tomuto motocyklu má Martini velmi silný citový vztah, neboť nápad na jeho vzhled dostal na základě nedávných tragických událostí v Paříži a vyjadřuje jeho stav mysli. Řada detailů a grafických prvků jsou symboly míru. Celkový vzhled vzdává hold motocyklům pocházejícím z roku 1960. Přední kapotáž, kterou vyrobil sám designér, plynule navazuje na plexištít a dává tak vyniknout původnímu světlometu. Z jeho rukou rovněž pochází řídítka a návrh jednosedla, která si nechal ručně ušít.

Revolution (černý) byl postaven designéry ze studia Officine Mermaid ve stylu bobber. Ani pro ně to není první počin na Scrambleru, již před tím postavili jiný koncept s názvem Ducati Scrambler Scratch. Pro novinku Revolution si nechali na zakázku vyrobit kožený jednosic. Palivová nádrž se svým barevným provedením a stejně tak i typická sedmnáctipalcová bobber kola podtrhují celkový styl motocyklu. Dario Mastroianni, zakladatel studia Officine Mermaid a zároveň i hlavní designér Revolutionu, zbavil motocykl všeho, co není nezbytně nutné. Nazval jej „Revoluce“, protože dle něj, je tento Scrambler revolučním počinem. Nízký stroj s drsným výrazem, k němuž musí každý vzhlížet s pokorou a úctou.

Třetím do party je Artika (žlutý), který vzešel z dílny Dario Lopez Studio, moderní styl, který vychází z projektu Ducati Pantah z konce sedmdesátých let. Tento historický exponát můžete vidět v Ducati Muzeu v Borgo Panigale. Naposledy se účastnil zimní soutěže Ice Trophy, která byla určena pouze pro motocykly Ducati Pantah. Nová Artika si ponechala i stejné barevné provedení, fluorescenční žlutou jemně protkávají paprsky modré v různých odstínech. Lopez při stavbě tohoto Scramblera vycházel z modelu s označením Icon, kterému však dodal retro vzhled a robustní pneumatiky Pirelli s hřeby, aby s ním mohl jezdit na ledu. Vznikl tak jedinečný extrémní stroj, se kterým můžete vyrazit i v zimním období.

1 Ducati Peace Sixty2 Scrambler11 Ducati Peace Sixty2 Scrambler21 Ducati Peace Sixty2 Scrambler31 Ducati Peace Sixty2 Scrambler41 Ducati Scrambler Artika11 Ducati Scrambler Artika21 Ducati Scrambler Artika31 Ducati Scrambler Artika41 Ducati Scrambler Revolution11 Ducati Scrambler Revolution21 Ducati Scrambler Revolution31 Ducati Scrambler Revolution4Login Přihlásit Registrace ›