Ducati draXter: designový koncept budoucnosti Hlavní obrázek k článku: Ducati draXter: designový koncept budoucnosti

Na veletrhu Motor Bike Expo v italské Veroně byl představen stroj, který byl vyvinut v desingovém centru Ducati, přesněji v oddělení, které zkoumá budoucí vzhled a styl motocyklů značky Ducati.

Zní to jako sci-fi, ale italský výrobce opravdu toto oddělení má, nazývá ho Ducati Design Center’s Advanced Design area a můžeme být za něj rádi, protože bez něj bychom nejspíš neviděli tohoto krasavce, který vychází z prvního cruiseru Ducati XDiavel. V tomto případě je tento koncept pojat jako náhled na to, jak by mohla vypadat sportovní verze cruiseru a nevím jak vám, ale mně se líbí možná víc než samotný XDiavel.

Ducati draXter je vybaven prvotřídními závodním příslušenstvím a díky tomu se z něj stává opravdu extrémně vybavený dragster. Například tlumiče a brzdy používá stejné jako supersport Ducati Panigale 1299. Zcela jistě uvítáte i koncovku výfuku Termignoni, která k tomuto dragsteru dokonale ladí.

Číslo 90 umístěné na boční straně motocyklu nám dodává pocit, že se jedná o závodní motocykl a zároveň vzdává hold k 90.výročí založení společnosti, které bude Ducati letos slavit. V roce 1926 však vyráběli komponenty pro rádia, první motocykly sjížděli z výrobních pásů až po druhé světové válce.

1 Ducati 2016 draXter11 Ducati 2016 draXter21 Ducati 2016 draXter31 Ducati 2016 draXter41 Ducati 2016 draXter51 Ducati 2016 draXter6Login Přihlásit Registrace ›

Reklama