Ducati 860GT s turbem od Hazan Motorworks Hlavní obrázek k článku: Ducati 860GT s turbem od Hazan Motorworks

Namontovat turbo na motocykl Ducati 860GT z roku 1978 rozhodně není jednoduchá práce, ale jestli by to někdo mohl zvládnout, tak zcela jistě Max Hazan z dílny Hazan Motorworks.

Není to tak dlouho, co jsme vám představovali jejich KTM 520 s motorem přeplňovaným kompresorem, ale tahle Ducati je jiná, má zcela jiný příběh. Maxe oslovil sám zákazník a jen tak mimochodem se ho zeptal, co by říkal na to, že by na jeho čtyřicet let staré motorce zkusil namontovat turbo. Tohle samozřejmě byla pro Maxe výzva, kterou i přes hodně trnitou cestu, nakonec zvládl. Namontovat turbokompresor na nový motocykl není tak složité, jako když před vámi stojí stroj, který nemá klasický startér a musíte ho pěkně po staru „nakopávat.“

1 Ducati 860 GT Hazan Motorworks (1)1 Ducati 860 GT Hazan Motorworks (2)1 Ducati 860 GT Hazan Motorworks (8)

Tohle však nebyla jediná komplikace, kterou musel vyřešit. Potřeboval totiž turbodmychadlo, které bude s motorem fungovat a tak nastala mravenčí práce. Oslovil tři firmy, které se zabývají přestavbami motorů, kontaktoval dva výrobce turbodmychadel a cestou pokus omyl se vydal při nastavování olejového systému, zapalování, vyzkoušel třicet různých kombinací vstřikování, dokud nebyl definitivně spokojen s výsledkem. Nakonec tedy vybral turbo Garrett GT15, palivové čerpadlo Holley, zapalování od firmy Eletronik Sachce, karburátor Weber DCOE 40 a výfukový systém vyrobil kompletně celý z nerezové oceli. Doslova úchvatně vypadá koncovka, která je vyvedená pod sedlem.

1 Ducati 860 GT Hazan Motorworks (3)1 Ducati 860 GT Hazan Motorworks (4)1 Ducati 860 GT Hazan Motorworks (5)

Max musel také vyrobit zcela nový rám, neboť do původního by se mu upravený motor nevešel. Nechal si jej tedy udělat na zakázku z chromové oceli. Při stavbě motocyklu použil velmi kvalitní komponenty, ať už jsou to tlumiče od firmy Works Performance nebo brzdiče Wilwood. Musí se nechat, že se mu povedl mistrovský kousek. Ačkoliv je motocykl z větší míry přestavěn, stále má nádech doby minulé, je radost se na něj dívat a co teprve, jak asi pojede?

1 Ducati 860 GT Hazan Motorworks (6)1 Ducati 860 GT Hazan Motorworks (7)1 Ducati 860 GT Hazan Motorworks (9)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama