Reklama

KTM 520 od Hazan Motorworks: s motorem přeplňovaným kompresorem Hlavní obrázek k článku: KTM 520 od Hazan Motorworks: s motorem přeplňovaným kompresorem

Customer Max Hazan vytáhl ze svého kouzelnického klobouku další trumf, přeplňovanou KTM 520. Vážně, neděláme si legraci, motor je opravdu přeplňovaný kompresorem. Chtěli totiž postavit motocykl, který bude atraktivní a nebudete se s ním během jízdy nudit.

Z designového studia Hazan Motorworks v žádném případě nečekejte praktické stroje. Jejich stavby jsou opravdu krásné, jsou plně funkční a přesto, že byste je klidně mohli mít doma vystavené jako sochy, jejich jízdní vlastnosti vás velmi rychle přesvědčí o opaku. Zkrátka praktičnost tu nehraje roli, nejdůležitější je zábava a tu si s jejich motocykly rozhodně užijete.

1 KTM 520 Hazan Motorworks (2)1 KTM 520 Hazan Motorworks (3)1 KTM 520 Hazan Motorworks (4)

Ačkoliv se motocykl jmenuje KTM 520 moc oranžového tu tady nenajdete. Jediná spojitost s rakouským výrobcem je jeho agregát. Ovšem tenhle jednoválec je v této stavbě opravdu zásadní jednotka. Motor je napojen na kompresor a díky tomu dokáže na zadní kolo přenášet výkon až 85 koní. Ale není to jenom pohonná jednotka, ony i ostatní komponenty stojí za detailnější prohlédnutí.

1 KTM 520 Hazan Motorworks (6)1 KTM 520 Hazan Motorworks (7)1 KTM 520 Hazan Motorworks (8)

A začít můžeme rovnou třeba u vyplétaných ráfků s asymetricky vyfrézovaným nábojem, ono vlastně i to vyplétání u zadního kola je jaksi asymetrické. Kola si nechali ručně dělat na zakázku. Netradiční je rovněž uspořádání brzdové soustavy nebo odpružení s pružinou u přední vidlice. Ručně vyrobená je hliníková nádrž, dřevěné sedlo a také blatníky, kopírující tvar pneumatiky. Hmotnost této unikátní stavby včetně náplní je 111 kilogramů.

1 KTM 520 Hazan Motorworks (1)1 KTM 520 Hazan Motorworks (5)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama