Reklama

Psyche: psycho koncept od Curtiss Motorcycles Hlavní obrázek k článku: Psyche: psycho koncept od Curtiss Motorcycles

Pánové z amerických Curtiss Motorcycles mi to prominou, ale tohle je fakt výstižný název konceptu elektrického motocyklu, se kterým mimochodem chtějí konkurovat LiveWiru od Harley-Davidson.

Ačkoliv nebuďme tak přísní, určitě se mezi vámi najde někdo, komu se tento stroj bude zcela jistě líbit. Nám tedy moc úchvatný nepřijde, když víme, co umí v jejich dílně postavit, ať už je to nedávno představený koncept boha podsvětí Hades nebo božský Zeus. Jedno však mají všichni společné a to je elektrický pohon, unikátní netradiční design a pekelně vysoká cenovka.

1 Psyche Curtiss Motorcycle (3)1 Psyche Curtiss Motorcycle (4)1 Psyche Curtiss Motorcycle (1)

Ovšem pokud chtějí konkurovat Harley-Davidson LiveWire, nemohou za něj chtít částku přesahující milion korun, proto se rozhodli, že budou začínat na 30 tisících am. dolarech, což odpovídá ceně zmíněného konkurenta. Psyche si budete moci pořídit s výkonem od 48 až do 96 koní (35 až 70 kW) a na jedno plné nabití byste s tímto 170 kilogramů vážícím motocyklem měli ujet přibližně 250 kilometrů.

1 Psyche Curtiss Motorcycle (2)1 Psyche Curtiss Motorcycle (5)

Novinka amerických designérů je však stejně unikátní jako jiné stroje z dílny Curtiss Motorcycles, ať už je to netradiční přední vidlice, kyvka nebo nezvykle usazené baterie a elektromotor. Pokud by se motocykl líbil a měli by o něj zákazníci zájem, mohl by se dostat do výroby a do prodeje koncem roku 2020.

1 Psyche Curtiss Motorcycle (6)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama