Reklama

Hades: elektrický bůh podsvětí od Curtiss Motorcycles Hlavní obrázek k článku: Hades: elektrický bůh podsvětí od Curtiss Motorcycles

Řecká mytologie znovu inspirovala americké návrháře z firmy Curtiss Motorcycles k postavení dalšího konceptu elektrického motocyklu. Tentokrát zabrousili do podsvětí a svoji novinku pojmenovali po jeho vládci - Hades.

Jen doufejme, že zůstanou pouze u jména, neboť řecký bůh Hades nepatřil mezi milé a oblíbené bohy, tento vládce podsvětí byl známý spíše svojí přísnou a nekompromisní povahou. Každopádně Hades je již třetím božským počinem z dílny severoamerických Curtiss Motorcycles, prvním z nich byl jeho bratr Zeus a druhým jejich sestra Hera. Celkem jich bylo šest sourozenců, a tak asi klidně můžeme očekávat ještě další tři modely, pojmenované po zbylých třech sourozencích Poseidon, Déméter a Hestie. Uvidíme, necháme se překvapit.

1 Curtiss Motorcycles Hades (3)1 Curtiss Motorcycles Hades (4)1 Curtiss Motorcycles Hades (6)

Pojďme se však vrátit k poslední novince Hades, které dominuje černá barva s výraznými hnědými doplňky a bílou konturou a jejímž tvůrcem není nikdo jiný než J.T. Nesbitt. Koncept si zatím můžeme prohlédnout pouze v počítačovém provedení, ale i tak se mu musí nechat, že vypadá velmi netradičně. Výrobce uvádí, že stejně jako Zeus a Hera, i Hades bude poháněn elektromotorem o maximálním výkonu 217 koní (160 kW) a točivým momentem 199 Nm. Energii pro svůj pohon bude čerpat z baterií o celkové kapacitě 16,8 kWh.

1 Curtiss Motorcycles Hades (7)1 Curtiss Motorcycles Hades (5)1 Curtiss Motorcycles Hades (2)

Pětipaprsková kola budou vyrobena z karbonu a dodá jim je firma BST, o pohodlnou jízdu se vám postarají přední i zadní plně stavitelné tlumiče od firmy RaceTech, přičemž ten zadní bude mít dva volitelné stupně komprese a pracovat se zdvihem 152 mm. Špičkové brzdiče budou od společnosti Beringer.

Více už ke své novince prozradit nechtějí, snad jen to, že by se do výroby a prodeje měl dostat již v průběhu příštího roku a prodejní cena bude začínat na částce 75 tis. am. dolarů, což je zhruba 1,7 mil. korun.

1 Curtiss Motorcycles Hades (1)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama