Reklama

Test Cardo Packtalk Edge: interkom se skvělým zvukem

Pokud trávíte na cestách velké množství času v sedle motocyklu, interkom by pro vás mohl být zajímavým doplňkem. Umí vás propojit s vaším spolujezdcem nebo s ostatními kamarády motorkáři, se kterými jste se vydali na projížďku. Můžete vyřizovat telefonní hovory a spojit jej můžete pomocí Bluetooth s navigací, chytrým telefonem, hudebním přehrávačem nebo s integrovaným rádiem s RDS.

Nabídka interkomů je na našem trhu rozsáhlá, a tak jsem si dala tu práci a procházela jsem jednotlivé testy, pročítala si v diskuzích zkušenosti ostatních motorkářů a zjistila jsem, že nejvíce zmiňovaným interkomem byl Pactalk Edge od izraelské firmy Cardo. Ten umožňuje propojení až 15 jezdců a pro komunikaci mezi s sebou využívá druhou generaci technologie Mesh DMC 2.0. Zároveň je vybaven dvěma kanály Bluetooth (BT), jeden můžete využít pro propojení s dalším zařízením, které je vybaveno BT, jako je váš chytrý telefon, navigace, hudební přehrávač nebo i s vaším motocyklem. Druhý BT kanál lze spárovat s interkomem jiné značky než je Cardo. Líbilo se mi, že je možné veškeré nastavení provádět v aplikaci v telefonu.

1 Cardo Pactalk Edge (11)1 Cardo Pactalk Edge (9)1 Cardo Pactalk Edge (7)

Volba tedy byla jasná a teď už jen najít, kde si jej pořídit. Nejvíce mě zaujala cenová nabídka na Yshop.cz, kde se prodával za cenu 8499 Kč, což bylo o dva tisíce méně, než je jeho standartní cena. Ušetřené peníze jsem však obratem utratila za instalační JBL sadu pro druhou helmu, která se prodává za cenu 2799 Kč. No musím se přiznat, že jsem chvíli váhala, kvůli vyšší pořizovací ceně, ale po měsíci celkem aktivního používání, svého rozhodnutí nelituji.

Navíc, jestli už nyní víte, že budete kupovat interkom i pro spolujezdce nebo druhého jezdce, rozhodně doporučuji pořídit si sadu Pactalk Edge Duo, kde si dva tyto páry pořídíte za ještě výhodnější cenu 14 999 Kč. A rozhodně doporučuji i jeho zakoupení přímo v Yshopu. Vzala jsem totiž doma svoje dvě helmy a tajně doufala, že mi pomohou s instalací interkomu. Překvapení bylo více než milé, vlastně mi to rovnou nabídli sami a během toho jsme rovněž společně stáhli aplikaci Cardo Connect App do mého telefonu, provedli veškeré potřebné nastavení a poslední platnou aktualizaci.

1 Cardo Pactalk Edge (12)1 Cardo Pactalk Edge (13)1 Cardo Pactalk Edge (14)

V každém balení naleznete interkom, základnu, mikrofon na ohebné tyčce se suchými zipy, mikrofon s kabelem, USB kabel, sadu příchytek do helmy a návod k obsluze. Základnu můžete uchytit buď pod skořepinu helmy nebo na nalepovací destičku. Pokud si troufáte, zvládnete to nainstalovat i sami, ostatně na stránkách výrobce jsou podrobné návody, jak to udělat.

Pactalk Edge je nejvyšší řada interkomů značky Cardo a jako jediný z nich je k helmě uchycen pomocí magnetu Air Mount. Stačí jej mít ve správné pozici a po přiblížení na 1-2 cm k základně se sám přichytí ve správné poloze. Síla magnetu je opravdu dost velká a odolá i větším otřesům. Pokud byste jej chtěli odpojit, stačí stisknout malou pojistku a intercom vysunout do strany. Maximální dosah mezi dvěma jezdci je až 1,6 km, mezi skupinou 15 jezdců, což je zároveň i maximum možných připojení, pak až 8 km. Interkom je vodotěsný.

1 Cardo Pactalk Edge (15)1 Cardo Pactalk Edge (16)1 Cardo Pactalk Edge (17)

Jeho ovládání je jednoduché, můžete to provádět manuálně nebo hlasovými příkazy v angličtině, vždy začínající slovy Hey Cardo.... Interkom vybaven trojicí tlačítek a jedním otočným ovladačem. Asi nejdůležitější funkcí, proč si interkom pořizujete, je propojení s vaším spolujezdcem nebo s ostatními jezdci. To se velmi snadno provede v aplikaci a po zapnutí všech interkomů jen stiskem horního tlačítka potvrdíte vzájemné propojení. To trvá po celou dobu, až do té doby, než interkom opět zcela vypnete. Pro komunikaci s ostatními jezdci se využívá druhá generace technologie zvaná Dynamic Mesh Communication DMC 2.0. Její nespornou výhodou je, že i když se vaše skupina rozdělí nebo vypadne spojení z důvodu hornaté krajiny, po zachycení signálu se automaticky zase spáruje. Máme ve dvou vyzkoušeno, že do 800 metrů vše funguje jak má a to i při svižnějším tempu jízdy.

Jednou z výhod, proč jsem se rozhodla pro Pactalk Edge je také jeho možnost propojení s interkomy jiných značek. Nejezdím ve stálé skupině přátel, kde bychom měli všichni stejné vybavení, a tak i toto byl faktor, který rozhodoval při jeho pořízení. Pactalk je vybaven sluchátky značky JBL a zvuk z nich je vynikající. Vyhovovala mi i dostatečná hlasitost při komunikaci s parťákem nebo když mi navigace hlásila odbočku. Navigace má prioritní volbu, a tak umlčí spolujezdce i poslech hudby. Kdo máte rádi rádio, můžete si klidně pouštět i to. Ve výbavě máte funkci RDS a můžete si do paměti uložit až šest stanic.

1 Cardo Pactalk Edge (8)1 Cardo Pactalk Edge (10)1 Cardo Pactalk Edge (19)

Packtalk se snadno dobíjí pomocí USB-C portu a výrobce uvádí až 13 hodin hovorového času. My jsme jej používali celý víkend, na noc vypínali a i tak jsme ještě v neděli večer měli baterii na 40%. Stav baterie se dozvíte při každém vypnutí nebo v aplikaci. Výhoda je, že za dvacet minut dobijete interkom na dvě hodiny hovorového času. Dobití do plny trvá zhruba dvě hodiny.

S odstupem času jsem ráda, že jsem si zvolila značku Cardo a interkom Packtalk Edge. Kromě jednoduchého ovládání se mi na něm líbí rychlé uchycení pomocí magnetu k základně a také skvělý zvuk JBL High-Definition, který oceníte i při telefonování. Pokud jezdíte s partou lidí, bude se vám líbit možnost spojení pomocí Bluetooth i s interkomem jiné značky. Navíc vám k tomu Yshop garantuje tříletou záruku. Pořídit si jej můžete na tomto odkazu.

1 Cardo Pactalk Edge (20)1 Cardo Pactalk Edge (1)1 Cardo Pactalk Edge (21)1 Cardo Pactalk Edge (2)1 Cardo Pactalk Edge (3)1 Cardo Pactalk Edge (4)1 Cardo Pactalk Edge (5)1 Cardo Pactalk Edge (6)

Foto: motoforum.czLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama