WSBK Moskva: proč chyběl Smrž?

Poprvé se Mistrovství světa Superbiků konalo v Rusku na okruhu v Moskvě a náš jezdec Jakub Smrž zde chyběl. Ačkoliv by se velice rád zúčastnil, musel stát za rozhodnutím svého týmu a tento závod vynechal.

O tom, že se v týmu Liberty Racing Team Effenbert potýkají s nedostatkem peněz bylo jasné již v průběhu šampionátu po odchodu Sylvaina Guintoliho do Pata Racing Teamu. Tyto domněnky byly rozhodnutím o neúčasti v Moskvě potvrzeny. Je to velká škoda, protože Jakubovi (Ducati) to jezdí dobře a ještě by se mohl poprat o celkové umístění v první desítce. Snad tedy na zbývajících třech závodech, které se ještě do konce šampionátu pojedou, závodit bude.

Každopádně ruský závod poněkud zamíchal v celkovém pořadí Mistrovství světa. V prvním závodě zvítězil Tom Sykes (Kawasaki), druhý dojel Marco Melandri (BMW) a třetí skončil dosavadní lídr šampionátu Max Biaggi (Aprilia). Velmi těsně za ním dojel jeho stájový kolega Eugene Laverty. Carlos Checa (Ducati) první závod nedokončil.

Ve druhém závodě si však první dvě pozice vyměnili Marco Melandri s Tomem Sykesem.Třetí dojel Chaz Davies (Aprilia), čtvrtý byl tentokrát Carlos Checa. Po pádu závod nedokončil Max Biaggi a to rozhodlo o tom, že mu již nepatří první místo v průběžném vedení šampionátu. Klesl na druhou příčku a má 290 bodů. První je Marco Melandri s 308,5 body, třetí Tom Sykes 267,5 bodů. Náš Jakub Smrž i přes neúčast stále drží dvanáctou příčku s 92,5 body.

V Supersportech zajel českému týmu SMS Racing jeho jezdec Valentine Debise (Honda) osmnácté místo. Závod vyhrál Kenan Sofuoglu (Kawasaki), který je zároveň i lídrem Mistrovství světa Supersportů.

Další závod se jede za dva týdny 9.září v Německu na okruhu Nürburgring. Věřím, že tam našeho jezdce Jakuba Smrže uvidíme.