Valentino Rossi poradcem firmy Bridgestone

Valentino Rossi, šestinásobný mistr světa MotoGP, přistoupil na nabídku stát se poradcem pro vývoj motocyklových pneumatik Bridgestone. V únoru 2011 byla mezi Rossim a společností Bridgestone Europe podepsána smlouva o marketingových službách.

Podle smlouvy budou Valentino Rossi a Bridgestone spolupracovat na propagaci motocyklové vášně směrem ke koncovým spotřebitelům a motocyklovým nadšencům po celé Evropě. Rossi bude vystupovat samostatně jako profesionální jezdec. Jeho tým MotoGP a sponzoři nejsou do této dohody zapojeni.

Rossiho úkolem v roli poradce bude poskytovat své hodnocení a názory na provozní vlastnosti motocyklových pneumatik Bridgestone, a to zejména v segmentech hyper sport, silničních závodních pneumatik a sportovně cestovních pneumatik. Bridgestone bude využívat jeho rad k vývoji silničních pneumatik s lepšími provozními parametry a vyšší úrovní bezpečnosti.

Valentino Rossi je jednou z největších hvězd v historii motocyklových závodů, neboť získal tituly mistra světa v kategoriích 125 ccm, 250 ccm a 500 ccm a šest titulů mistra světa v MotoGP. Slavný Ital je také držitelem historického rekordu 79 vítězství v závodech královské třídy.

Bridgestone vstoupil do MotoGP v roce 2002. Hned ve druhé sezóně stáli jezdci používající pneumatiky Bridgestone na stupních vítězů a v roce 2004 projeli dvakrát cílem jako první. Po postupném rozšiřování portfolia týmů přišel první mistrovský titul na pneumatikách Bridgestone v roce 2007 a po něm v roce 2008 následoval druhý zásluhou Valentina Rossiho a týmu Fiat Yamaha. V roce 2009 se stal Bridgestone prvním oficiálním dodavatelem pneumatik pro mistrovství světa MotoGP.

Bridgestone_20112Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama