MotoGP Sachsenring: Stonerův pád

Bratrovražedný boj, tak by se dal nazvat dnešní souboj dvou kolegů ze stáje Repsol Honda Team o první místo Velké ceny Německa, která se jela na okruhu v Sachsenringu. Bohužel pro jednoho z nich nakonec skončil pádem, avšak divákům předvedli strhující podívanou.

Hned od startu se prvního místa ujal Dani Pedrosa a spolu s druhým Casey Stonerem odjeli celému poli. Stoner však v druhém kole předjel Pedrosu a na prvním místě kroužil dalších 17 kol, kde ho o vedení znovu připravil Pedrosa. Ani jsme téměř nedýchali, když jsme sledovali, jak těsně za sebou jedou. Touha Stonera o získání prvního místa byla tak veliká, že ho nakonec připravila o cenné body. V posledním kole totiž zariskoval a místo opětovného získání prvního místa se ve dvanácté zatáčce poroučel k zemi. Inu jak se říká, kdo chce víc, nemá často nic.

Rázem se na druhé místo dostal Jorge Lorenzo (Yamaha), který osamoceně jezdil téměř po celý závod. Třetí příčka patří Andrea Doviziosovi (Yamaha) před čtvrtým Benem Spiesem. Valentino Rossi (Ducati) dojel na šesté pozici. Náš Karel Abraham kvůli zranění nestartoval.

V celkovém pořadí Mistrovství světa se znovu na první místo dostal Jorge Lorenzo se 160 body, druhý je Dani Pedrosa se 146 body a teprve až třetí je Casey Stoner, který má na svém kontě bodů 140. Karel Abraham je bohužel poslední se čtyřmi body.

Ve třídě Moto3 startoval Jakub Kornfeil z pátého místa a jako je snad již jeho tradicí, po startu se propadl hlouběji do pole jezdců, aby pak mezi nimi pracně vybojoval alespoň desátou příčku. Jasper Iwema z české stáje MotoFGR závod nedokončil. Z vítězství se radoval Sandro Cortese před Alexisem Masbou. V celkovém pořadí patří první místo Cortesovi se 148 body před Maverickem Vinalesem, který má bodů 130. Kornfeil je šestnáctý s 26 body, Iwema 22. s devíti body.

Marc Marquez vyhrál třídu Moto2 před Mika Kalliou a zároveň si tímto vítězstvím upevnil i vůdčí pozici v celkovém hodnocení se 152 body. Druhý je Pol Espargaro, který má 109 bodů.

Další závod se jede hned příští neděli 15.července v italském Mugellu. Vrátí se Stoner zpět na druhé místo?