MotoGP Assen: Abraham odstoupil!

Rozhodnutí o odstoupení Karla Abrahama z Grand Prix Nizozemí v Assenu padlo po ranním wurm upu. Jezdec zkoušel jet naplno, ale bolest v zápěstí dávala jasně najevo, že není možné zvládnout odjet celý závod.

Taktéž vyšetření u lékaře potvrdilo, že se zranění nehojí a Karlovi byl nařízen klid, aby zápěstí nebylo namáháno a došlo k řádné rekonvalescenci. Z tohoto důvodu Abraham nejspíš nepojede ani velkou cenu v Sachsenringu.

Na dnešní závod jen tak nezapomene lídr šampionátu Jorge Lorenzo. Ihned po startu se v první šikaně střetl s Alvarem Bautistou (Honda) a oba dva jezdci se poroučeli k zemi. Závod pro ně skončil, naštěstí se to obešlo bez zranění. Naštvání továrního jezdce Yamahy bylo obrovské, neboť ke střetu nedošlo jeho vinou a rázem tak přišel o bodový náskok, který si v šampionátu vyjel. Bautista však byl za tento incident potrestán a v příštím závodě bude startovat z konce startovacího pole.

Ihned od startu se tedy vedení ujali tovární jezdci Hondy a oba tak dojeli i do cíle. Zvítězil australský jezdec Casey Stoner před Danim Pedrosou. Třetí místo patří Andrea Doviziosovi (Yamaha), který v tomto šampionátu znovu vystoupil na bednu. Čtvrtý dojel stájový kolega Lorenza, Ben Spies, pátý Cal Crutchlow (Yamaha) a šestá příčka patří první Ducati v sedle s Nicky Haydnem. Jeho kolega Valentino Rossi dojel až třináctý.

V celkovém pořadí dotáhl vedoucího lídra Jorge Lorenza, Casey Stoner a oba jezdci tak mají shodně 140 bodů. Třetí je Dani Pedrosa se 121 body. Boj o mistrovský titul tak bude v rukou těchto tří pánů. Bohužel náš Karel Abraham se dělí o poslední místo se čtyřmi body na svém kontě.

Ve třídě Moto3 dojel Jakub Kornfeil třináctý a Jasper Iwema z české stáje MotoFGR na 24.místě. Závod zvítězil Maverick Vinales, který je zároveň i lídrem šampionátu. Jakubovi patří v celkovém pořadí šestnácté místo, Iwema je 21.

Ve třídě Moto2 zvítězil Marc Marquez, který zároveň vede i celkové pořadí mistrovství.

Další závod nás čeká hned příští neděli. Jede se velká cena Německa na okruhu v Sachsenringu.