Reklama

Kornfeil: v Jerezu nejásáme

Testy Moto2 a Moto3 se po měsíci vrátily opět na okruh v Jerezu. Náš Jakub Kornfeil doufal, že si svůj kalich hořkosti vybral již v první fázi testování. Bohužel ani po dnešku nemůže být úplně spokojený, neboť mu patří 22. místo.

Hned po příjezdu na okruh čekalo Kubajze velké překvapení. Obdržel totiž nový rám FTR, který bude od zítřka testovat. Nynější rám Honda vymění za britský prototyp. První den ale ještě nová technika zůstala zabalená, protože bylo třeba vyhodnotit a srovnat chování závodního motoru oproti standardu.

Jaký tedy byl první den očima samotného Kuby Kornfeila: ,,Rozhodně není důvod skákat, protože 22. místo není to, proč tady jsme. Nejdůležitější dnes bylo vyhodnocení dat a srovnání chování nového motoru. Abych řekl pravdu, tak jsem čekal mnohem víc, neboť na top speedu je rychlejší asi jen o 4km/h. Co mě ale těší je to, že jsem se dokázal v prvním dni zlepšit oproti minulým testům o 0,3 sek. Snažil jsem se stlačit čas na nízkých padesát, to se mi bohužel nepovedlo, takže v následujících dvou dnech bude co dělat. Zítra vyjedeme s novým rámem, není to samozřejmě jen o rámu, ale komplet FTR s sebou nese také jiný airbox a kapotáže, což jsou nesmírně důležité věci. Ráno se budeme snažit co nejdříve začít pracovat, nastavit posez, podvozek a ostatní věci tak, abych byl schopen si na motorku zvyknout co nejrychleji a odpoledne si zajet solidní čas a přiblížit se špičce."Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama