Reklama

Giacomo Agostini otevírá své vlastní muzeum

Patnáctinásobný mistr světa Giacomo Agostini před pár dny otevřel své vlastní mini muzeum v jeho rodném městě Bergamo v Itálii.

S tímto nápadem však nepřišel on sám, ale jeho dcera Vittoria, která provozuje malý hotýlek a která téměř každý den musela odpovídat svým zákazníkům na otázky týkající se jejího otce. Proto se rozhodla, že ve svém hotelu uvolní jednu místnost, kde její otec vystaví svoji sbírku více než 350 trofejí.

1 Giacomo Agostini muzeum (2)1 Giacomo Agostini muzeum (3)

Na pomoc si pozvala bytového architekta Michela Giavariniho, který je pomohl s celou instalací a rozmístění všech artefaktů. Kromě pohárů a medailí si tu budete moci prohlédnout i pár původních závodních motocyklů, se kterými Agostini posbíral několik cen. Spatřit tu také můžete jeho původní kožené kombinézy, helmy, brýle, rukavice a mnoho dalšího.

Pokud byste chtěli muzeum navštívit, je potřeba si vaši návštěvu předem zarezervovat a další podmínkou je i minimum osob, které v tomto případě činí 8 zájemců. Odměnou pro vás však může být i společná večeře s tímto fenomenálním jezdcem, kterou tedy musíte zaplatit a zaplatit i za Agostiniho a když vám zbudou peníze, můžete strávit noc ve vile, kde je uschováno království špičkového závodníka.

1 Giacomo Agostini muzeum1 Giacomo Agostini muzeum (1)

Svůj první závod Grand Prix odjel v roce 1963 na motocyklu Morini 250 a poslední v roce 1977 v sedle Yamahy 500. Ovládl celkem 122 Velkých cen, získal 15 titulů mistra světa ve třídách 500 ccm a 350 ccm. Kromě těchto vítězství má na svém kontě ještě 18 titulů mistra Itálie a 10 vítězství na Tourist Trophy na Isle of Man.

Pokud byste si chtěli dopřát jedinečný zážitek, zarezervujte si jej na tomto emailu: info@villavittoriabergamo.itLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama