Zastaví někdo Bulegu u něho doma?
- Publikovno: dnes
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Mistrovství světa superbiků FIM se tento víkend vydává na okruh Misano World Circuit Marca Simoncelliho, kde se koná závod Pirelli Emilia Romagna. Italský okruh je sedmým podnikem sezóny a tradičně patří k nejoblíbenějším podnikům v kalendáři WorldSBK.
Nicolò Bulega je ve skvělé formě a velký počet italských jezdců chce zazářit na domácí půdě, takže jsou zde všechny předpoklady pro velkolepý závodní víkend na pobřeží Jaderského moře.
Všechny zraky se momentálně upírají na Nicola Bulegu. Jezdec týmu Aruba.it Racing – Ducati přijíždí do Misana s působivou sérií 22 vítězství v řadě, z nichž osmnáct bylo v této sezóně. Ital se zdá být téměř nedotknutelný, ale také ví, že Misano loni nevyšlo úplně podle plánu.
V roce 2025 musel Bulega uznat porážku s Toprakem Razgatliogluem v 1. i 2. závodě a v závodě Tissot Superpole Race se stal účastníkem incidentu s Axelem Bassanim. Díky tomu byl domácí závod pro jezdce Ducati ještě výjimečnější.
Bassani je opět považován za jednoho z nebezpečných outsiderů. Jezdec týmu Kawasaki Racing Team Garrett Gerloff si tradičně vede na italských okruzích dobře a bude doufat, že si v sezóně zajistí své první pódium.
Na druhou stranu je tu tvrdá konkurence. Iker Lecuona zůstává překvapivě konzistentní a do Misana přijíždí s řadou patnácti druhých míst. Sam Lowes opět předvedl svou rychlost v předchozím kole v Aragonu se třemi třetími místy a také patří mezi favority na umístění na stupních vítězů. Jeho týmový kolega Alex Lowes dokázal loni dovést Bimotu na stupně vítězů a pokusí se tento výkon zopakovat.
Kromě Bulegy má Itálie velký kontingent jezdců, kteří usilují o silný výsledek před domácím publikem.
Yari Montella a Lorenzo Baldassarri měli v Aragonu těžký víkend, ale už dříve v této sezóně dokázali, že se dokážou ucházet o umístění na stupních vítězů. Oba jezdci Ducati se budou chtít ukázat svým italským fanouškům.
Jedním ze jmen, na která se vyplatí dívat, je Alberto Surra. Jezdec týmu Motocorsa Racing dosáhl v Aragonu svého dosud nejlepšího výsledku ve WorldSBK, když obsadil třetí místo v závodě Superpole. Surra navíc tento okruh velmi dobře zná; v roce 2025 zde vyhrál závod mistrovství Evropy Moto2.
Andrea Locatelli je také pravidelným účastníkem závodů v Misanu. Jezdec Yamahy se od závodu Superpole v roce 2023 pokaždé umístil v první šestce a doufá, že v této působivé sérii bude pokračovat i tento víkend.
Pro Stefana Manziho to bude také důležitý domácí víkend. Jezdec týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK stále čeká na své první umístění v první desítce sezóny, ale díky předchozím úspěchům ve třídě WorldSSP má na Misano vynikající vzpomínky.
Tommy Bridewell v Aragonu udělal další krok vpřed, když dosáhl svého dosud nejlepšího výsledku ve WorldSBK, pátého místa. Brit se zdá být čím dál blíž vedoucí skupině a v Misanu bude usilovat o místo v první pětce.
Garrett Gerloff také cestuje do Itálie s jistotou. Američan skončil v Aragonu šestý a v posledních měsících se stal pravidelným pilotem na čele tabulky.
Pozornost si zaslouží i Álvaro Bautista. Jezdec týmu Barni Spark Racing Team v Aragonu zaujal, když krátce po operaci skončil sedmý. Vzhledem k tomu, že má za sebou prodlouženou dobu na rekonvalescenci, lze očekávat, že šestinásobný vítěz z Misana bude opět hrát významnou roli.
Xavi Vierge měl ve Španělsku skutečně těžký víkend a doufá, že se na italské půdě vrátí do první desítky.
Tarran Mackenzie si v Aragonu připsal další umístění v první desítce a v tomto trendu chce pokračovat i v Misanu. Pro jezdce Ducati však tento okruh není zárukou úspěchu, protože zde v minulosti neměl moc štěstí.
Remy Gardner se také snaží potvrdit svou zlepšující se formu. Australan měl těžkou sezónu, ale v Aragonu ukázal známky zotavení, když ve druhém závodě obsadil dvanácté místo.
Mezitím se zdá, že Somkiat Chantra také dělá pokroky na Hondě. Thajský jezdec se důrazněji probojoval do boje o body v Aragonu a doufá, že v tomto vývoji bude pokračovat i tento víkend.
Bahattin Sofuoglu čeká na nové body do mistrovství světa už od Balaton Parku a v Misanu se pokusí tuto negativní sérii přerušit.
Pro nizozemské fanoušky je tu také dobrá zpráva. Michael van der Mark se vrací jako náhrada v týmu BMW.
Miguel Oliveira se tento víkend vrací do paddocku a čeká na lékařské vyšetření po zranění lopatky a otřesu mozku. Jeho týmový kolega Danilo Petrucci však stále chybí kvůli zlomenině kostrče, což znamená, že BMW opět volá po Van der Markovi.
To dává Nizozemci další šanci dostat se do centra pozornosti na okruhu, kde zkušenosti často hrají důležitou roli.
Honda HRC se také objeví na startu s pozměněnou sestavou. Jake Dixon pokračuje v rehabilitaci a v Misanu ho nahradí Ryan Vickers, který u japonského výrobce již dříve v této sezóně zastoupil.
S neporaženým Bulegou, silným italským startovním polem a návratem Michaela van der Marka slibuje závod Pirelli Emilia Romagna opět jeden z vrcholů sezóny WorldSBK.
- Přidat komentář +
- Publikováno: dnes
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
- dnes - Zastaví někdo Bulegu u něho doma?
- včera - Cal Crutchlov i v Brně a v Assenu
- včera - Kolotoč přestupů Moto2 se rozjíždí, Manuel Gonzalez zmírňuje zvěsti o MotoGP: „Zatím nic nemám“
- 10.6. - Petrucciho nástupce Michael vd Mark (BMW): Jako vítěz ze Spa do WSBK v Misanu
- 10.6. - Pre Misano a časový program
- 10.6. - Kawasaki KX327 a KX327X: návrat mezi ostré dvoutakty
Další z rubriky
- dnes - Zastaví někdo Bulegu u něho doma?
- 10.6. - Petrucciho nástupce Michael vd Mark (BMW): Jako vítěz ze Spa do WSBK v Misanu
- 10.6. - Pre Misano a časový program
- 9.6. - Mistrovství světa superbiků v Misanu: Dlouhá tradice, napínavé závody, plné tribuny
- 8.6. - Iker Lecuona: „Ukázal jsem svůj potenciál“
- 3.6. - Test Michelinů v Aragónu - 2. den


