Reklama

Yamaha, BMW, Honda a Ducati testovaly pro 100. ročník Bol d’Or

Dvoudenních testů na jubilejní 100. ročník Bol d’Or se zúčastnily týmy YART Yamaha, BMW Motorrad World Endurance a ERC Ducati. Test se konal pochopitelně na 5,674 km dlouhém okruhu Circuit Paul Ricard, kde Bol d’Or (15. až 18. září) koná.

První den byli nejrychlejšími Markus Reiterberger, Ilya Mikhalchik a Jérémy Guarnoni z BMW Motorrad World Endurance. Zajeli čas 1:52,517 minuty, druhý skončil tým F.C.C. TSR Honda France (Josh Hook, Mike di Meglio, Alan Techer) a třetí YART Yamaha (Marvin Fritz, Karel Hanika a Niccolò Canepa).

Druhý den se jezdilo rychleji a Karel Hanika časem 1:51,921 min. jako první pokořil hranici 1:52. Český jezdec tak vytvořil nový neoficiální rekord okruhu pro motocykly EWC, dosavadní rekord držel Belgičan Xavier Simeon (Yoshimura SERT Motul) výkonem 1:52,374 z loňského roku při tréninku na Bol d’Or.

Za týmy YART Yamaha a BMW Motorrad World Endurance skončili třetí Xavi Forés, David Checa a Chaz Davies (ERC Endurance-Ducati) s Ducati Panigale.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama