24 hodin Le Mans: Vítězství Suzuki

47. ročník vytrvalecké klasiky 24hodin Le Mans se skončil vítězstvím Suzuki a byl to už 15. trumf této značky na legendárním okruhu. Za Suzuki skončily jako druhá BMW a třetí Yamaha.

Od začátku vedl závod 24h Le Mans tým Yoshimura SERT Motul, pak se dostal do čela tým YART Yamaha. Nad ránem ale havaroval náš Karel Hanika a bylo po nadějích pro jeho tým. A jelikož BMW měl dvakrát problémy s výfukem. Loňský vítěz Bol d’Or převzal vedoucí pozici a až do odmávnutí šachovnicovým praporkem už první pozici z rukou nepustil.

Výsledek 24h Le Mans (21. dubna):

1. Yoshimura SERT Motul (Black, Masson, Linfoot), Suzuki GSX-R1000, 857 kol
2. BMW Motorrad World Endurance (Reiterberger, Mikhalchik, Guintoli), BMW M1000RR, + 1 kolo
3. YART - Yamaha (Canepa, Fritz, Hanika), Yamaha YZF-R1, + 5
4. Kawasaki Webike Trickstar (Leblanc, Ramos, Gamarino), Kawasaki ZX-10R, + 13
5. National Motos Honda (S. Suchet, V. Suchet, Raymond), Honda CBR1000 RR-R (SST), + 17
6. Tati Team Beringer (Clere, Krummenacher, Perolari), Honda CBR1000 RR-R, + 18
7. Team Bolliger Switzerland (Thöni, Romero Barbosa, Toledo Romero), Kawasaki ZX-10R, + 20
8. BMRT 3D Maxxers (Pilot, Hardt, Cresson), Kawasaki ZX-10R, + 21
9. Chromeburner RAC-41 (Lesch, Tessels, Raffin, Renaudin), Honda CBR1000 RR-R (SST), + 22
10. Motobox Kremer Racing (Vincon, Rubin, Fetz), Yamaha YZF-R1, + 32
Nedojely týmy:
F.C.C. TSR Honda (Hook, di Meglio, Techer), Honda CBR1000 RR-R
Tecmas MRP BMW (Foray, Bühn, Arbel, Soomer), BMW M1000RR (SST)
Mana-Au Competition (Trueb, Miralles Gonzalez, Palomares), Honda CBR1000 RR-R
Maco Racing (Meltzer, Choy, Ishizuka), Yamaha YZF-R1
Honda No Limits (Nigon, Gabellini, Steinmayr, Masbou), Honda CBR1000 RR-R (SST)