V Assenu vyhrál Rossi, skvělý Abraham dojel 7.!!!

Nejlepší závod letošní sezóny v královské kubatuře vyhrál Valentino Rossi a bylo to jeho 115 vítězství v Grand Prix. Na stupních vítězů ho doplnili Danilo Petrucci a Marc Marquez. Skvělý závod zajel Karel Abraham, v cíli byl odmávnut na 7. místě.

Dramatický závod gradoval až do úplného závěru, po crashi Mavericka Vinalese ve 12. kole se totiž uvolnilo místo lídra v tomto šampionátu a tím se nyní stal Andrea Dovizioso. Naposled vedl šampionát MotoGP jezdec s motocyklem Ducati před 8 lety. Byl to v roce 2009 Casey Stoner.

Dnešním vítězstvím se stal Valentino Rossi nejstarším vítězem v kubatuře MotoGP, dosud jím byl Troy Bayliss a toho překonal Rossi o více než 1 rok. Ital vyhrál závod Grand Prix po 13 měsících.

V šampionátu nyní vede Dovizioso se ziskem 115 bodů, na druhé klesl Vinales se 111. Rossi postoupil na místo třetí (108) a ve hře je samozřejmě i obhájce titulu Marquez (104).

Doslova závodní fantazii dnes předvedl český jezdec Karel Abraham, ten z 18. místa na startovním roštu, předjel v posledním kole jak Baze, tak Iannoneho a byl odmávnut na 7. místě. Takové umístění má Abaja na svém kontě naposledy z Valencie 2012...

MotoGP™ World Championship 2017 - TT Circuit Assen

01- Valentino Rossi – Movistar Yamaha MotoGP – Yamaha YZR M1 – 26 kol za 41'41.149