Supersportům vévodil časově Jules Cluzel, 26. Vostatek

Piloti kubatury MS-Supersport se druhý den testů kontinuálně zlepšovali, nakonec byl nejrychlejším ten nejzkušenější Jules Cluzel, mistr světa Dominique Aegerter obsadil 5. místo. Čech Ondřej Vostatek byl klasifikován jako 26.

Nejrychlejší kolo v závodě, které zajel 2020 Andrea Locatelli s motocyklem Yamaha výkonem 1:53,990 min,; překonali už v ponděli Nicolò Bulega (Ducati) a Dominique Aegerter (Yamaha); v úterý se to podařilo v 5. Session i Lorenzo Baldassarrimu (Yamaha).

Očekávalo se, že špičkoví piloti s pneumatikami SCQ zaútočí na Pole-Rekord od Julese Cluzela (Yamaha) 1:52,937 min, to se ale nestalo.

Nejrychlejším byl nakonec vicemistr světa Jules Cluzel (Yamaha), druhý skončil Rookie přicházející z Moto2 Lorenzo Baldassarri (Yamaha) a pomyslné stupně vítězů doplnil Can Öncü (Kawasaki). Top-5 dokompletovali Nicolo Bulega (Ducati) a mistr světa Dominique Aegerter (Yamaha).

V Top-8 se překvapivě umístili Yari Montanella (6.) a mistr světa SSP 300 Adrien Huertas (8.), tedy další dva piloti s motocykly Kawasaki. Jako sedmý skončil Niki Tuuli se strojem MV Agusta. Nejlepší motocykl Triumph pilotoval Stefano Manzi na P13.

Český mladík Ondřej Vostatek (Yamaha) obsadil celkově 26. místo.