Rea vyhrál, Razgatlioglu mistrem světa

První nedělní závod, přeložený ze soboty, sice vyhrál obhájce titulu Jonathan Rea, ale druhé místo v cíli stačilo Topraku Razgatlioglovi k zisku titulu mistra světa MS-Superbike 2021. Náš Oliver König havaroval hned v T3 druhého kola z P15...

V neděli ráno na Lomboku sice už nepršelo, ale trať byla po sobotě ještě mokrá. V 7.30 už mezi mraky začalo prosvítat slunce a tak v 9 hodin, když začal warm up, byla už trať skoro suchá. 15 minutový warm up se jel kompletně na slickách, nejrychlejší v něm byl Jonathan Rea (Kawasaki) časem 1:34,873 min., König 18. (+ 2.904).

Na startovním roštu vytvořili první řadu Toprak Razgatlioglu, Rea a Redding, naopak kvůli zranění chyběli Alex Lowes (Kawasaki) a Leon Haslam (Honda).

Těsně před startem byl v úsecích 1 a 4 na trati nahlášen lehký déšť, proto byl start závodu trochu posunut. Někteří piloti ještě rychle měnili pneumatiky, závod byl o jedno kolo zkrácen.

Před startem bylo jasné jedno, že pokud Rea i vyhraje, tak Razgatlioglovi stačí k zisku titulu druhé místo v cíli. Závod byl napínavý až do posledního kola, na špici se střídali Razgatlioglu, Rea a Redding, chvílemi také Axel Bassani (Ducati).

Tři kola před koncem se Rea pokusil závod rozhodnout a to se mu podařilo. V boji o 2. místo se prosadil Razgatlioglu proti Reddingovi a ve zlaté kombinéze a ve zlaté helmě se vrátil jako mistr světa do Parc fermé. Redding byl odmávnut jako třetí. V závěru se propadl Bassani za Andreu Locatelliho (Yamaha) na 5. místo. Nejlepší motocykl BMW dovedl do cíle Michael van der Mark na P6, jen o 0,1 sec za ním skončil nejlepší pilot s motocyklem Honda Álvaro Bautista.