Prvním vítězem v Misanu dnes Sykes, 14. Ježek

Vítězem sobotního závodu WorldSBK na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu se dnes stal v dramatickém závodě, který lze také nazvat «festivalem pádů», Tom Sykes. Čech Ondřej Ježek získal 2 body za 14. místo.

Po pádech Chaze Daviese, Jonathana Rey a Marca Melandriho spadlo vítězství v prvním superbikovém závodě doslova «do klína» Tomu Sykesovi, BMW na 4. místě, Krummenacher si připsal nejlepší umístění v seriálu WorldSBK, defekt motocyklu Honda zastavil Bradla.

Sobotní závod se jel hodně dlouho překvapivě pod taktovkou továrního jezdce Yamahy Michaela van der Marka, až Nizozemec v 15. kole ze špice nečekaně havaroval po defektu pneumatiky...!

Potom bojovali o vítězství piloti Ducati Chaz Davies a Marco Melandri, stejně jako Jonathan Rea (Kawasaki). Ještě několik zatáček před koncem to vypadalo na vítězství Daviese, když Walešan havaroval a Rea do něho narazil. Pouze malou chvilku před tímto crashem Daviese a Rey havaroval Melandri.

Davies byl transportován do Medical-Center, neboť ho Rea trefil do zad. Tovární pilot Kawasaki ještě stačil projet cílem jako třetí, ve svém «vyjíždějícím» kole zastavil Rea v místě havárie, aby se sám podíval, jak se jeho krajanu zdravotně vede.

Trumf tak získal bez boje Tom Sykes, který před tím dominoval v Superpole. Rovněž druhé místo získal bez svého přičinění Alex Lowes (Yamaha). Překvapením bylo pochopitelně ze stejného důvodu i 4. místo Jordiho Torrese (BMW).

Dalšími obětmi pádů byli Leon Camier (MV Agusta), Leandro Mercado (Aprilia) a Fabio Menghi (Ducati).

Za Torresem byli klasifikováni Xavi Fores (Ducati) jako pátý, Eugene Laverty (Aprilia) na místě šestém, realisticky by Randy Krummenacher obsadil 10. místo, takto byl odmávnut na 7. místě. Osmý skončil Roman Ramos (Kawasaki), devátý Lorenzo Savadori (Aprilia) a Top-10 dokompletoval Raffaele de Rosa. Leon Camier - po pádu - obsadil 11. místo, za ním brali body ještě Alex de Angelis (12.), pilot týmu Grillini Kawasaki Ayrton Badovini (13.), Ondřej Ježek (14.) a po pádu zvedl svůj motocykl ještě Marco Melandri (15.)

V šampionátu vede nadále Jonathan Rea se ziskem 276 bodů, druhý je Tom Sykes (- 46 bodů), třetí Chaz Davies (- 91). Následují čtvrtý Alex Lowes (-135), pátý Marco Melandri (-138), šestý Xavi Forés (-166).

Pirelli Riviera Di Rimini Round - Misano World Circuit “Marco Simoncelli” Race1: 1.Sykes (GB-Kawasaki), 21 kol za 33’44.209, průměr 157,526 km/h; 2. Lowes A. (GB-Yamaha) + 4.551; 3. Rea (GB-Kawasaki) + 5.138; 4. Torres (SPA-BMW) + 10.850; 5. Fores (Spa-Ducati) + 13.549; 6. Laverty (IRL-Aprilia) + 20.508; 7. Krummenacher (SUI-Kawasaki) + 22.498; 8. Ramos (SPA-Kawasaki) + 26.329; 9. Savadori (ITA-Aprilia) + 28.965; 10. De Rosa (ITA-BMW) + 32.171; 11. Camier (GB-MV Agusta) + 38.341; 12. De Angelis (RSM-Kawasaki) + 39.829; 13. Badovini (ITA-Kawasaki) + 50.478; 14. Ježek (CZE-Kawasaki) + 55.208; 15. Melandri (ITA-Ducati) a 1’02.645.

Stav šampionátu WorldSBK po 13 závodech z 26: 1. Rea 276 bodů; 2. Sykes 230; 3. Davies 185; 4. Lowes A. 141; 5. Melandri 138; 6. Fores 110; 7. van der Mark 102; 8. Camier 89; 9. Torres 85; 10. Laverty 68; 11. Ramos 65; 12. Bradl 48; 13. Mercado 43; 14. Hayden 40; 15. Savadori 39; 16. Krummenacher 36; 17. De Angelis 27; 18. Haslam 20; 19. Reiterberger 19; 20. De Rosa 18; 21. Badovini 9; 22. Russo 8; 23. Ježek 8; 24. Dixon 7; 25. Brookes 4; 26. Simon 4.