Pole Position pro Alexe Marqueze ve Valencii

V boji o Pole-Position pro poslední závod sezóny 2017 kubatury Moto2 si vyjel ve Valencii lokal matador Alex Márquez. To znamená, že oba bratři Marquezové vyjedou do domácího závodu z první pozice na startovním roštu.

Španěl Alex Márquez zajel čas 1:35,050 min a s náskokem pouhých 0,065 sec na mistra světa Franca Morbidelliho získal dnes na okruhu Ricarda Torma Pole-Position. 3. místo obsadil Mattia Pasini (Kalex) +0,105 sec, 4. skončil Miguel Oliveira (KTM) +0,132 sec, Top-5. dokompletoval Brad Binder (KTM) +0,273. Šestý se umístil Dominique Aegerter (Suter) +0,398 sec a Top-10 dokompletovali Japonec Takaaki Nakagami, nejlepší Rookie Francesco Bagnaia, Xavi Vierge (Tech3) a Marcel Schrötter (Suter).

Náhradník za Toma Lüthiho, Ricky Cardus, obsadil v Qualifying P14 a do závodu tak vyjede z 5. řady startovního roštu.

Jake Dixon - britský jezdec z BSB - se nemohl zúčastnit Qualifying kubatury Moto2, neboť pilot s wild-card týmu Intact si přivodil zranění na zádech a ramenou v předchozím tréninku FP3.