Neobvyklý časový plán pro Grand Prix Katalánska

Po Grand Prix Itálie v Mugellu, která byla bohužel zastíněna tragickou smrtí talenta v Moto3 Jasona Dupasquiera, nemají piloti MotoGP vůbec žádnou přestávku: Za několik dní se jede Grand Prix Catalunya v Montmeló.

Na okruhu «Circuit de Barcelona-Catalunya» se 1992 se poprvé závodilo o mistrovské body. Od té doby se zde jezdí pravidelně na okruhu dlouhém 4,6 km o mistrovské body v Montmeló, ležící asi 20 kilometrů severovýchodně od Barcelony. Okruh má celkem 6 levých a 8 pravých zatáček, stejně jako 1047 m dlouhou rovinku.

Vloni se zde jelo až 27. září a vítězem se tehdy stal muž na titulním snímku, současný lídr Fabio Quartararo, tehdy ještě za tým Petronas Yamaha.

Valentino Rossi je nejúspěšnějším jezdcem na okruhu «Circuit de Barcelona-Catalunya»: Nyní už 42-letý jezdec zde vyhrál celkem desetkrát, z toho sedmkrát v «premier class». Ostatně patří k nejhlasnějším kritikům zatáčky T10. Ta byla nyní v zimě z «parkoviště supermarktu» přebudována a všichni jsou zvědavi, jak se piloti k novému úseku «La Caixa» vyjádří.

Nezapomínejme: V roce 2016 zde došlo v tréninku FP2 v T12 ke smrtelné nehodě jezdce Moto2 Luise Saloma.

A pozor: Protože F1 v azerbajdžánském Baku bude odstartována v neděli ve 14 hodin (SEČ), tak startovací lampy v Montmeló se rozsvítí pro «premier class» už ve 13 hodin; kubatura Moto3 v 11.20 hod. a Moto2 teprve ve 14.30 hod.