NEC Lausitz: Oliver König na podiu, celkově druhý

Třetím závodním víkendem - po Silverstone a Assenu - pokračoval letos zbrusu nový závodní seriál ADAC Northern Europe Cup (NEC) na německém okruhu Lausitzring. Český jezdec Oliver König na něm získal další pódiové umístění a je celkově druhý.

V prvním Qualifying bylo hodně chladné počasí a tak se rozhodovalo a v druhém. Nejrychlejším byl Matthias Meggle časem 1:51,209, druhý skončil Toni Erhard (15) + 0,303 sec., a třetí Oliver König (14) + 0,388. Top-5 dokompletovali Philipp Freitag (18) a Dirk Geiger (13).

Meggle se dostal v závodě brzy po startu do čela, musel ale se svými soupeři hodně tvrdě bojovat. Rozhodující útok se mu podařil 3 kola před koncem a nakonec jezdec týmu Dynavolt Intact GP Junior absolvoval 12 kol za 22:37.786 min, a vyhrál před Geigerem (Kiefer Racing) o 0.939 sec. Třetí byl odmávnut náš talent Oliver König se ztrátou 7.415 sec., Top-5 dokompletovali další dva jezdci Kiefer Racing Toni Erhard (+12.519) a Kevin Orgis (+12.781).

V celkovém pořadí vede Meggle se ziskem 81 bodů, druhý je König (66) a následuje Geiger (60), Top-5 pak kompletují Freitag (50) a Dán Jespersen (46).

„V první zatáčce jsem po tvrdé souboji musel vyjet z tratě, což mě samozřejmě stálo čas. Ztrácel jsem 3 sekundy na první skupinu a tak jsem každé kolo jel na 100%, abych tuto ztrátu smazal, Měl jsem sice několik problémů v různých zatáčkách, ale v posledních kolech jsem byl schopen svou pozici zafixovat. Jsem rád, že jsem byl schopen získat další pódiové umístění“, řekl po závodě český jezdec.