Na testu nejrychlejším Bautista, překvapením byl Sykes

O celých 0,7 sec byl mistr světa Álvaro Bautista (Ducati) rychlejší během prvního dne testů v Misanu, než je rekord okruhu. Tom Sykes si velmi rychle zvykl na motocykl BMW. Dvoudenního testu se na okruhu Misano World Circuit zúčastní všechny stabilní týmy z MS-Superbike s výjimkou továrního týmu Kawasaki a soukromého týmu Movisio Orelac.

Už před dopolední přestávkou se postaral Álvaro Bautista o nejlepší čas dne výkonem 1:33,059 min, když byl o 0,7 sec rychlejší než je platný rekord okruhu, který drží Toprak Razgatlioglu (Yamaha) ze Superpole-Race 2022 časem 1:33,722 - pilot Ducati-Pilot byl dokonce o 0,3 sec rychlejší než je jeho vlastní Pole-Rekord (1:33,328 min). S odjetými 87 koly byl 38-letý jezdec jedním z nejpilnějším.

Pouze tři piloti se vešli do rozdílu jedné sekundy od mistra světa: Razgatlioglu, Michael Rinaldi (Ducati) a Xavi Vierge (Honda). Od Garretta Gerloffa (BMW) na 5. místě byla ztráta 1,3 sec a více.

Skvělý vstup se podařil u BMW jejímu ex-pilotovi Tomu Sykesovi, který byl časem 1:34,416 min dokonce rychlejší než Scott Redding. Mistr světa z roku 2013 nahradí zraněného Michaela van der Marka v následujících závodních víkendech.

Jediným pilotem kubatury Supersport byl na testech lídr šampionátu Nicolo Bulega. Ital zajel s Ducati V2 1:37,010 min a byl dokonce o 0,6 sec rychlejší než Tarran Mackenzie, který v týmu MIE Honda pilotoval poprvé CBR1000RR-R (stabilní jezdci Syahrin a Granado se po pádech v Barceloně testů nezúčastnili.