MS Side - Le Mans: První závod sezóny vyhráli ex-šampióni Reeves-Cluze

Vítězem úvodního závodu MS-Side 2016 se stala britsko-francouzská dvojice Tim Reeves/Grégory Cluze, na stupních vítězů je doplnili smíšený finský pár Pekka Päivärinta/Kirsi Kainulainen a Švýcaři Markus Schlosser /Thomas Hofer.

Za krajně nepříznivého počasí se konal úvodní závod letošního mistrovství světa sidecarů na okruhu Circuit Bugatti.

Přesně na začátku závodu sidecarů v Le Mans začalo doslova lít. Po třech odjetých okruzích byl ale závod kvůli aquaplaningu přerušen. Restartovaný závod na 12 kol vyhráli suverénně Reeves/Cluze, bratři Birchallové pak byli nejlepší dvojicí do 600 ccm.

Takový závod sidecarů na okruhu Circuit Bugatti v Le Mans ještě nikdo neviděl. Celkem 26 posádek včetně šesti dvojic z FIM Sidecar World Trophy stálo na startovním roštu, jedna posádka se závodu nesměla zúčastnit: Rookie šampionátu Eckart Rösinger a Beifahrer Steffen Werner skončili v kvalifikaci 27., a trať je propustná pouze pro 26 tříkolových motocyklů.

Už před přerušením závodu - po 3 kolech - vedla dvojice Reeves/Cluze s velkým náskokem a své první místo nikomu nepřenechala a stala se lídrem letošního šampionátu.

Pekka Päivärinta a jeho spolujezdkyně - přítelkyně - Kirsi Kainulainen obsadili místo druhé, třetí skončili - comeback slavící - Markus Schlosser a Thomas Hofer.

Bratři Ben a Tom Birchallové obsadili celkově P5 a stali se vítězi kubatury do 600 ccm. Mistři světa Bennie Streuer/Geert Koerts špatně odstartovali a byli odmávnuti na P8.