MotoE - Andalusie: Vítězem Aegerter, 12. Kornfeil

Suverénním vítězem závodu elektrických motocyklů se stal na okruhu Jerez de la Frontera švýcarský jezdec Domi Aegerter před Španělem Jordi Torresem a Italem Mattiou Casadeiem. První body si připsal náš Jakub Kornfeil, který profitoval z několika havárií svých konkurentů.

Před týdnem vyhrál Brazilec Eric Granado první závod tohoto roku v Jerezu. A Domi Aegerter, Rookie tohoto šampionátu, si vyjel první pódium v kubatuře MotoE. O týden později pak ex-pilot Grand Prix vyhrál svůj první závod v šampionátu World-E Cup.

Do závodu odstartoval sympatický Švýcar z Pole-position a ze začátku závodu na pouhých 6 kol bojoval o vítězství s Alejandrem Medinou (ten v L3 v T1 havaroval) - díky dnešnímu vítězství převzal 29-letý Curyšan vedení v šampionátu.

Závod od 1. kola byl hodně chaotický, už v T6 narazil Eric Granado do Němce Lukase Tulovice a oba dva museli hodně venkem. Ve stejném kole v zadních pozicích kolidovali Alessandro Zaccone a Tommaso Marcon a oba vzdali. Granado se stal prvním pronásledovatelem za Aegerterem, ale v L5 v T6 byl dlouhý na brzdy loňský šampion Matteo Ferrari a narazil do zadní části Granadova motocyklu. Ferrari musel vzdát, Granado di zajistil ještě 3 body s velkou ztrátou. Za Aegerterem získali první pódiová umístění Jordi Torres a Mattia Casadei. Kornfeil bojoval s Herrerou o poslední a předposlední místo, nakonec s ní prohrál o pouhých 47/1000 sekundy.