MotoAmerica - Road America: Vítězný double Gagneho

Při třetím závodním víkendu šampionátu MotoAmerica-Superbike na legendárním okruhu Road America ve státě Wisconsin pokračoval ve svém vítězném tažení Jake Gagne (Yamaha), zatímco Loris Baz (Ducati) musel odstavit svůj stroj jednou kvůli defektu.

Šest závodů, pět vítězství: Bývalý pilot MS-Superbike Jake Gagne demonstruje v letošním roce své fantastické jezdecké umění s motocyklem Yamaha R1. US-Boy sice hned v prvním závodě sezóny 2021 havaroval, ale od té doby ještě neprohrál, když triumfoval v pět závodech v řadě. Dvěma vítězstvími na okruhu Road America převzal celkové prvenství v šampionátu MotoAmerica, když do obou závodů vystartoval 28-letý tovární jezdec Yamahy z Pole-Position a dvojitým trumfem si odvezl domů z Elkhart Lake 50 bodů.

Mathew Scholtz (Yamaha), který přicestoval k závodům v Elkhart Lake jako lídr šampionátu, se musel v prvním závodě na okruhu Road America ve státě Wisconsin spokojit se šestým místem, v tom druhém si ale třetím místem potvrdil průběžné druhé místo v šampionátu MotoAmerica. Rookie kubatury Superbike Cameron Petersen přesvědčil všechny o tom, jaký je bojovník a v obou závodech dojel na pódiovém pořadí. Ukázal tak týmovému kolegovi Bobbymu Fongovi, že motocykl GSX-R1000 je opravdu výborný. Fong, vloni celkově třetí, dojel o víkendu dvakrát čtvrtý.

Tovární pilot Ducati Loris Baz měl na 6,515 km dlouhém okruhu Road America tu správnou rychlost a v sobotu byl Francouz odmávnut se svou Panigale V4R za Gagnem na pódiovém umístění. I ve druhé jízdě směřoval svým výkonem ke stupňům vítězů, ale už ve 3. kole se mu odporoučel motor a tak se rozplynul sen o prvním vítězství Ducati v tomto americkém závodním seriálu.

Zatímco Hector Barbera byl se svým motocyklem BMW odmávnut v cíli jednou jako šestý, tak podruhé obsadil osmé místo. Josh Herrin sice nenavázal na svůj výkon z premiérového závodu sezóny a zde skončil dvakrát na konci Top-5, to mu ale stačilo k celkovému třetímu místu v šampionátu.