Maria Herrera zraněna - ve Valencii místo ní Raul Fernandez

Po těžkém pádu při Grand Prix Malajsie je Maria Herrera tak zraněná, že nebude moci nastoupit k finálovému závodu letošní sezóny ve Valencii.

Španělka Maria Herrera se postarala v Sepangu o ukončení závodu Moto3 o 4 kola dříve, když najela zezadu na Livia Loie a ztratila tím umístění v Top-ten.

Od minulé neděle je jediná žena ve startovním poli šampionátu MotoGP zraněna, když si zlomila pravou klíční kost a přivodila si rovněž zhmožděniny. Takže bohužel musí sympatická 20letá jezdkyně na finále letošní sezóny zapomenout.

Její tým MH6 - sponzorovaný Papá Herrerou a rodinnými přáteli - pojede s náhradníkem: Bude jím 16letý Španěl Raul Fernandez.

Španělský teenager závodil letos v Red Bull Rookies Cupu a obsadil celkově třetí místo: Před ním skončili pouze Japonec Ayumu Sasaki a krajan Aleix Viu. Fernandez vyhrál letos dva závody a kromě toho získal další čtyři pódiová umístění.

2017 bude Maria Herrera závodit s KTM za španělský tým AGR v MS-Moto3.