Reklama

Kam zamíří Guintoli?

Ke konci roku ztratí Sylvain Guintoli svůj job jako testovací pilot MotoGP a náhradní pilot továrny Suzuki v «premier class». Mistr světa Superbike 2014 nyní zkoumá různé možnosti na následující sezónu.

Sympatický Francouz žijící v Anglii má na svém kontě celkem 174 závodů šampionátu WorldSBK, z toho jich devět vyhrál a celkem 42x stál na stupních vítězů.

Po svém velkém a nečekaném trumfu proti obhájci titulu Tomu Sykesovi (Kawasaki) závodil ještě jednu sezónu za Hondu a jednu za Yamahu, po sezóně 2016 se stáhl nazpět.

Ačkoliv měl několik nabídek pokračovat v závodění, tak dal přednost stát se testovacím pilotem Suzuki a podílet se na na vývoji motocyklů GSX-RR a GSX-R1000R.

Od roku 2017 pracoval Guintoli jako testovací jezdec u Suzuki, navíc jako expert komentoval MotoGP a také závodil v MS-Endurance.

40-letý Francouz - vítěz závodů BSB v Assenu, a EWC v Le Mans a Bol d’Or - nyní jedná například s týmem Puccetti Kawasaki, s Manuelem Puccettim a jeho týmem už absolvoval část sezóny 2017.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama