Iker Lecuona: „Ukázal jsem svůj potenciál“
- Publikovno: dnes
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Jen pár dní před závodem MotoGP na okruhu Balaton Ring byl Iker Lecuona nominován jako náhrada za zraněného Álexe Márqueze. Tovární jezdec Ducati z mistrovství světa superbiků podal vynikající výkon.
Bylo překvapením, když Ducati nominovala Ikera Lecuonu, aby na Velké ceně Maďarska nahradil zraněného jezdce Gresiniho Álexe Márqueze. Jednou z výhod pro druhého v mistrovství světa superbiků bylo, že mistrovství světa v sériových závodech navštívilo okruh Balaton Park jen měsíc předtím (dosáhl zde tří druhých míst) a také absolvoval celou sezónu 2020 v prototypové sérii s KTM.
Přechod na pneumatiky Michelin a Desmosedici nebyl snadný. Startoval ze 16. místa, takže dobré výsledky bylo těžké dosáhnout, ale po osmnáctém místě ve sprintu tovární jezdec týmu Aruba.it Ducati zaujal v nedělním závodě sedmým místem.
„Pěkný návrat v tomto paddocku, sedmé místo,“ řekl nastávající otec v neděli odpoledne s širokým úsměvem. „Když jsem viděl Martina brzdit v první zatáčce, já i všichni kolem mě jsme věděli, že to bude nebezpečné. Tak jsme brzdili ještě silněji a zvládli to. Nejdřív jsem si myslel, že závod bude zastaven. Naštěstí se zdá, že se nikdo vážně nezranil, což je pozitivní. Sám jsem si před rokem v první zatáčce zlomil ruku.“
K umístění Španěla v MotoGP v Top-7 přispěla havárie pěti jezdců v první zatáčce. Lecuona ale zajel solidní časy na úrovni první desítky.
„Jsem se svým závodem naprosto nadšený,“ zdůraznil Lecuona, který pochází z Valencie. „Musel jsem jet na širší stopu častěji, než jsem čekal. To mě stálo spoustu času, než jsem Millera dohnal a předjel. Poté jsem uviděl Moreiru a chtěl jsem ho dojet, ale nevyšlo to. Jsem za tuto fantastickou příležitost velmi vděčný. Mohl jsem ukázat svou rychlost a potenciál. Dávám si 10 z 10.“
Velká cena Maďarska se konala mezi závody superbiků v Aragonu a Misanu. Lecuona bude mít volný víkend, když se od 19. do 21. června do České republiky dostane závod MotoGP.
„Teď si jdu odpočinout, protože příští víkend se vracím do akce na mistrovství světa superbiků v Misanu,“ ujistil Španěl. „Pak uvidíme. Doufám, že Alex bude zase fit pro další závod MotoGP. Zatím se nediskutovalo o tom, jestli budu závodit i v Brně.“
- Přidat komentář +
- Publikováno: dnes
- Zařazeno v:
- Autor:
