GP Mugello: Andrea Iannone (Ducati) 354,9 km/h!

Okolo 275 HP silné Ducati Desmosedici předjížděly v Mugellu na rovinkách ostatní soupeře jak se jim zlíbilo. Suzuki se zlepšila, Honda je hodně vzadu. Aprilia má co dohánět.

1,1 km dlouhá cílová rovinka na Autodromo del Mugello přináší každým rokem přehled největších rychlostí kubatury MotoGP.

Továrním motocyklů Ducati roku výroby 2016 je přisuzováno až 275 HP. Že biky Desmosedici od Andrea Iannoneho a Andrea Doviziosa jsou nejrychlejšími dvoukolovými raketami, potvrzuje i rychlý pohled na listinu dosažených Top-Speedů z GP v Mugellu.

Stefan Bradl (Aprilia) ztrácel v závodě 16,2 km/h na nejlepší Top-Speedy. Jeho nejbližší soupeř v závodě Laverty (Aspar-Ducati) byl během 23 kol dlouhého závodu jen na cílové rovince rychlejší o 12,6 km/h. Specialisté od Aprilie spočítali tuto ztrátu jen na cílové rovince na 0,3 až 0,4 sec.

Ovšem situace se oproti Texasu díky dvěma motorovým updatům v Le Mans v Mugellu (vždy na sobotní tréninky) hodně zlepšila. Power u Aprilie se zvětšil z 245 na 255 HP, míní odborníci.

Hodně zajímavé jsou ale výsledky jezdců s motocykly Honda: Marc Márquez, v závodě na skvělém druhém místě, skončil v Top-Speed až na P12, když na Iannoneho ztrácel 8,9 km/h.

Neuvěřitené: Šest z celkového počtu osmi pilotů s motocykly Ducati obsadilo prvních šest míst. Tovární jezdec Yamahy Lorenzo byl o 4,4 km/h pomalejší na cílové rovince než Márquez, přesto ale dokázal vyhrát.