Dnes slaví 30. narozeniny Marc Marquez
- Publikovno: 17.2.2023
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Nejúspěšnější současný aktivní jezdec MotoGP Španěl Marc Marquez dnes slaví 30. narozeniny. Vítěz 85 závodů Grand Prix, majitel 139 pódiových umístění a držitel 91 Pole-Position zůstává už od roku 2013 továrním pilotem týmu Repsol Honda a bude tedy i letos závodit na motocyklu RC213V.
Poslední tři sezóny se především díky opakovatelným zraněním se neodbývaly dle jeho přání, objel v nich pouze 27 závodů Grand Prix a získal v nich jen 5 pódiových umístění včetně tří vítězství.
To je pochopitelně hodně vzdáleno od jeho nejlepších sezón, kdy třeba 2014 vyhrál 13x, resp. 2019 byl odmávnut v cíli 12x na prvním místě.
Zda se letos podaří továrně Honda připravit pro Marca Marqueze vítězný motocykl je otázkou, na testech IRTA v Sepangu skončil dnešní oslavenec až v závěru Top-10, ovšem jako nejlepší s mimoevropským motocyklem.
- Přidat komentář +
- Publikováno: 17.2.2023
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
- včera - Testy WSBK - Jerez 1. den
- 15.9. - Test MotoGP v Misanu
- 15.9. - Ducati Diavel V4 RS a Multistrada V4 RS 2026: absolutní vášeň
- 15.9. - Hlavní změny pro Moto2 a Moto3 podle nových pravidel Liberty
- 14.9. - Marquez a Bezzecchi jak z jiného světa
- 14.9. - Moto2 kořistí lokalmatadora Viettiho, 18. Salač