Deváté vítězství Marqueze v řadě

Marc Marquez zůstává na Sachsenringu v MotoGP stále neporažen, když vyhrál nepřetržitě od 2013 v řadě už pošesté, a celkově na Sachsenringu neprohrál od roku 2010! Na stupních vítězů ho dnes doplnili dva tovární jezdci Yamahy, Valentino Rossi a Maverick Vinales.

Po několika úvodních kolech, až do 12.kola, kdy vedl Jorge Lorenzo se dostal do čela závodu Grand Prix Německa lídr šampionátu Marc Marquez a závod královské kubatury vyhrál na Sachsenringu pošesté v řadě - tedy stejně jako v americkém Austinu.

Márquez vyhrál už podeváté v řadě na Sachsenringu a bylo to jeho páté letošní vítězství. Druhý byl odmávnut Valentino Rossi a potvrdil tak své postavení v šampionátu MS. Po vynikajícím závěru doplnil stupně vítězů Viňales a jako čtvrtý byl odmávnut dnes první jezdec s motocyklem Ducati Danilo Petrucci - ten jen potvrdil, že si místo v továrním týmu Ducati na příští rok zaslouží. Top-5 dokompletoval dnešním skvělým výkonem Alvaro Bautista.

Až na šesté se propadl Jorge Lorenzo, kterému odešla zadní guma. Za ním skončili Andrea Dovizioso, s MotoGP se pomalu loučící Dani Pedrosa, dále Johann Zarco a Top-10 dokompletoval k velké radosti Rakušanů Bradley Smith (KTM).

11. dojel nejlepší Rookie Hafizh Syahrin, a body ještě získali 12. Iannone, 13. Rabat. 14. Miller a 15. Redding.

Thomas Lüthi a Xavier Simeon zůstávají i po 9 závodech sezóny 2018 nadále bez bodového zisku.

Jelikož Morbidelli nestartoval, tak Hafizh Syahrin si 11. místem v cíli zajistil vedoucí postavení v soutěži Rookie of the Year.

Zatímco náhradník za zraněného Morbidelliho lokalmatador Stefan Bradl obsadil 16. místo, tak nejrychlejší jezdec z warm-upu Pol Espargaro (KTM) havaroval hned ve 2. zatáčce. A jeho bratr Aleix Espargaro (Aprilia) chyběl v závodě kvůli crashi z warm upu - pohmožděná žebra. Během závodu havarovali Crutchlow a Nakagami, zatímco Pol Espargaro a Alex Rins hned v samém úvodu.

Náš Karel Abraham dokončil GP Německa na 18. místě.

Nový stav MS: 1. Márquez 165 bodů. 2. Rossi 119. 3. Viňales 109. 4. Dovizioso 88. 5. Zarco 88. 6. Lorenzo 85.