Daytona 200: Brandon Paasch obhájil loňské vítězství

80. ročník závodu «Daytona 200» se stal v dramatickém závěru kořistí obhájce loňského vítězství Brandona Paasche s motocyklem Triumph, Top-4 jezdců dojelo v rozmezí pouhých 126/1000 sec. A letos se závodilo dle nových pravidel platných pro kubaturu Supersport.

Pole-Position si v pátek vyjel vítěz Daytony 200 ze sezóny 2010 Josh Herrin časem 1:50,088 min. na floridském okruhu Daytona International Speedway. Bylo to první Pole pro Ducati od roku 2004, kdy ho získal Ben Bostrom. Herrin startuje letos s motocyklem Panigale V2, když letošní závod se jede dle reglementu Supersport. Za šampionem US-Superbike 2013 doplnili Sheridan Morais a úřadující šampion MotoAmerica Jake Gagne první řadu startovního roštu.

Daytona 200 Qualifying: 1. Josh Herrin (Ducati) 1:50.088; 2. Sheridan Morais (Yamaha) 1:50.098; 3. Jake Gagne (Yamaha) 1:50.405; 4. Brandon Paasch (Triumph) 1:50.571; 5. Richie Escalante (Suzuki) 1:50.957; 6. Cameron Petersen (Yamaha) 1:964; 7. Josh Hayes (Yamaha) 1:51.011; 8. Danny Eslick (Triumph) 1:51.107; 9. Max Angles (Kawasaki) 1:51.134; 10. Kevin Olmedo (Yamaha) 1:51.452.

Loňský vítěz Brandon Paasch jel velmi takticky, neustále se pohyboval kolem 4. místa a na špici se během 50 kol prakticky neobjevoval. Až v závěru se prosadil a z perfektně zajetého slipstreamu vyhrál jubilejní 80. ročník. Druhý se umístil Jihoafričan Cameron Petersen s Yamahou a třetí skončil s motocyklem stejné značky jeho krajan i u nás dobře známý Sheridan Morais. Top-4 v cíli - v rozmezí pouhých 126/1000 sec., tedy nejlepší kvarteto, pak doplnil Josh Hayes.

Z vedoucí skupiny odpadl po crashi v boxové uličce Max Angles (Kawasaki).

Brandon Paasch vloni zařídil pro Yamahu její už celkem 27. vítězství, jeho letošní triumf byl pro značku Triumph první od roku 2014 (tehdy vyhrál Danny Eslick na stroji TOBC Triumph). Paasch vyhrál letošní závod průměrem 113,162 mph a zajel také nejrychlejší kolo v závodě za 1:49,959 min. a získal tak už podruhé hodinky Rolex.

Polesetter Josh Herin po problémech před prvním boxenstoppem dovedl svou Ducati do cíle na P10.

Závod byl přerušen v 7. kole vyvěšením červených vlajek po crashi Jose Loredy.

Český jezdec Kamil Holán se strojem Ducati při své premiéře na Daytoně 200 skončil se ztrátou 2 kol na 15. místě.