Časový program Prosecco DOC Dutch Round

Pátý závodní víkend šampionátu motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým - MOTUL FIM Superbike World Championship - se koná v Nizozemí na okruhu «TT Circuit Assen», tedy nazývaném taky jako «Cathedral of Speed».

O víkendu se tentokrát jede kompletní program, včetně dvou závodů nástupnického seriálu Yamaha R3 bLU cRU European Cupu. Vloni se kvůli pandemii Covid-19 v Assenu nezávodilo, předtím se zde ale jezdilo nepřetržitě a tak je Assen (56) v počtu odjetých závodů WorldSBK na třetím místě za Phillip Islandem (61) a Misanem (58).

Co se týká nejúspěšnějších jezdců, tak v počtu vítězství 12 se dělí Jonathan Rea o první místo s Carl Fogartym, jinak zde už vyhrálo 20 různých jezdců a čtyři z nich Rea, Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team), Eugene Laverty (RC Squadra Corse) a Alvaro Bautista (Team HRC) budou na startu i letos.

Posledním vítězem v Assenu je Alvaro Bautista (Ducati), který zde 2019 vyhrál oba dva závody, SP Race se tehdy nekonal (kvůli počasí byl totiž sobotní závod odložen až na nedělní dopoledne).